موج
کدخبر : ۳۵۱۸۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351864

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به دشمنی های آمریکا با ملت ایران گفت: دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران از لوازم یک انقلاب ضد استکباری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام حاج عبدالرضا پورذهبی صبح امروز دوشنبه به مناسبت یوم الله 13 آبان در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: این روز یوم‌اللهی است که تمامی نمادهای استکبار در سه دوره متوالی در این روز به لرزه درآمده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تغییر ماهیت انقلابی که شعار و هدف آن ضداستکباری است و دست برداشتن از این آرمان از انقلاب اسلامی شیر بی یال و کوپالی می‌سازد که هویتی نخواهد داشت.

وی با اشاره به مناسبت‌های این روز ، از جمله کشتار دانش‌آموزان بی‌گناه، افزود: اشغال سفارت آمریکا بعنوان لانه جاسوسی و مرکز هدایت توطئه‌های استکباری دیگر مناسبتی است که کینه آن 40 سال پس از انقلاب همچنان ادامه دارد و دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران را سال به سال بیشتر و بدتر می کند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با تاکید بر اینکه 13 آبان نماد مبارزه با آمریکاست ، اضافه کرد:  دشمنی‌های آمریکا هیچ وقت فروکش نمی‌کند و  تحریم‌ها و توطئه‌های مختلف آن شدیدتر می‌شود و این از همان ملزومات انقلاب اسلامی است. 
وی با بیان اینکه این دشمنی‌ها از لوازم یک انقلاب ضداستکباری است و نمی‌شود شعار و گفتمان ضداستکباری داشت، اما خلاف ملزومات این گفتمان عمل کرد یادآور شد: ماهیت انقلاب اسلامی می‌طلبد که مبارزه با استکبار و ایادی آن به بهترین نحو انجام گیرد هرچند در این راه لطماتی وارد شود چنانچه امام حسین( ع) بیعت نکرد و همه هستی خود را فدا کرد تا زیر بار ظلم  نرود و این درس را هم به جهانیان بیاموزد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه در هر زمانی استکبار به شیوه‌ای بروز پیدا می‌کند اضافه کرد: همین مساله رویش‌ها و ریزش‌هایی دارد و همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم به آن اشاره داشتند،  کسانی که در اوایل انقلاب لبریز از شور و هیجان بوده و از افرادی بودند که در اشغال سفارت آمریکا نقش داشتند به مرور زمان دچار ریزش شدند و حتی از آن ابراز پشیمانی کردند.

حجت‌الاسلام‌ پورذهبی به مساله اخیر اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) اشاره و تاکید کرد: رییس جمهور فرانسه به راحتی توهین می‌کند و غربگرایان به آن نه اشاره‌ای داشته و نه حتی واکنش و  مخالفتی کردند اما اگر در داخل کشور مثلا آزمایش موشکی انجام شود، برخی آن را به رفتار استکباری غرب گره می‌زنند و می‌گویند اگر این آزمایش نبود، غرب فلان رفتار ضدایرانی را نداشت.

 وی با بیان اینکه ماهیت ظالمان و مستکبران در طول تاریخ تغییر نمی‌کند  و تنها ممکن است رنگ عوض کند افزود: ملامت‌گران با دعوت از انقلابیون به دست برداشتن از مبارزه با استکبار، کسانی هستند که در موقع خود هزینه‌ای برای حفظ میهن ندادند.

وی تاکید کرد: ذات استکبار قابل تغییر نیست و تنها تاکتیک‌های آن تغییر می یابد، همانطور که در تاریخ اسلام هم زمانی قرآن بر سر نیزه کردند تا افراد را از درون سست کنند.

حجت‌الاسلام ‌پورذهبی بحث درباره مذاکره بعنوان باب برد - برد و احساس برنده شدن را  هم شکست خورده دانست و گفت: کسانی در این زمینه پافشاری می کنند که اوایل انقلاب آتش تندی داشتند و حالا بدون توجه به گذشته که با حرکات خود هزینه تراشی کردند که بسیار هم خوب بود،  حالا معتقد به سازش  با هویت خودباختگی دارند و بسیاری هم به خارج از کشور رفته و دشمن انقلاب شده‌اند.

وی به اهل علم و جوانان توصیه کرد تا مطالعه کنند که آیا می‌شود انقلابی ماهیت ضداستکباری داشته  ولی در قبال آن وادادگی داشته باشد و ادامه داد: اگر این باشد انقلاب شیر بی یال و کوپال خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها