موج
کدخبر : ۳۵۱۸۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351848

رئیس کمیسون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری کرج ملزم به استفاده از دیوارهای بتنی با طراحی جدید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، رحیم خستو عصر امروز طی سخنانی در دویست و نوزدهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج با اشاره به تصویب مصوبه شانزدهمین صورتجلسه کمیسون هنر و ارتباطات در خصوص دیوارهای بتنی اظهار داشت: معضل دیوارهای بتنی و استفاده بی رویه و نامناسب از دیوارها یا پنل های بتنی در کمیسیون هنر و ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت که اهم مشکلات ناشی از این دیوارها شامل: خشونت بصری و فقدان زیبایی، قطع ارتباط بصری درونی و بیرونی دیوار و آسیب های ناشی از آن، عدم سازگاری با محیط، اقلیم و فرهنگ شهر و بی توجهی به پیامدهای اجتماعی و فرهنگیتخریب باغ ها و زمین های کشاورزی می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه بر اساس معضلات فوق تصمیمات زیر به اتفاق آرا به تصویب رسید، افزود: معاونت شهرسازی طی 20 روز بعد از تصویب در صحن ضوابط و آیین نامه اجرایی را تدوین نماید تا از هرگونه اعمال سلیقه توسط معاونت های مختلف و سازمان و مناطق پرهیز گردد و همچنین ضمن احترام به سلیقه شهروندان در خصوص دیوارکشی، طراح هایی را به شهروندان پیشنهاد دهد.

خستو تاکید کرد: هرگونه اقدام در خصوص سازه ها اعم از دیوار و بنا توسط کلیه معاونت ها و مناطق و سازمان ها منوط به اخذ مجوز از معاونت شهرسازی باشد و چارچوب کلی مقررات رعایت گردد.

رئیس کمیسون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج بر رعایت و مقید بودن به صدور مجوز صرفا نرده جهت دیوار باغ ها تاکید کرد و یادآور شد: پروژه هایی که نیاز به دیوار دارندحداقل 45 روز زودتر به معاونت شهرسازی اطلاع داده شوند تا بر اساس مطالعه و شناختی که از بافت و مکان دارند طراحی مناسب صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انتقادهای وارده هرچه سریعتر ظرف مدت یک ماه دیوار بتنی که قابلیت جابجایی دارند از سطح و اطراف باغ ها جمع آوری شوندو به جای دیگری انتقال یابند.

خستو، رعایت قانون در استفاده از دیوار نرده جهت دیوارهای حریم شهر را یادآور شد و گفت: کارگروهی از معاونت عمران، معاونت شهرسازی و سازمان سیما و منظر جهت بررسی و جمع آوری دیوارهای بتنی که بدون رعایت قانون و الزامات شهرسازی صورت گرفته است و به ویژه در اطراف  ( ادامه زیرگذر هاشمی به مهرشهر) باغ سیب و دیوارهای بتنی داخل شهر تشکیل شود.

به گفته رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج، این مصوبه با چند قید توسط اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر کرج تصویب شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها