موج
کدخبر : ۳۵۰۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350923

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۶۰۰ فرد کرونایی در قم بستری هستند که نسبت به ۱۰ روز گذشته ۲۰۰ نفر کاهش‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید هاشم صدر اضافه کرد: طی روزهای گذشته سه دستگاه سی‌تی‌اسکن به ظرفیت‌های درمانی قم اضافه‌شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: به‌رغم اینکه تعداد بستری افراد کرونایی در قم کاهش‌یافته اما تعداد مرگ‌ومیر کمتر نشده است.

به گفته وی، اغلب فوتی‌های کرونایی در قم در ۲۴ ساعت اول بستری در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند که نشان می‌دهد اغلب مبتلایان بسیار دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

صدر ابراز داشت: یکی از چالش‌های قم این است که برخلاف شهرهای دیگر، تردد و تراکم در سطح معابر و بوستان‌های آن تا نیمه‌های شب ادامه دارد.

وی با اشاره به خطر پیام‌های ترس آمیز کرونایی در سازه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های رسمی، گفت: ترس و هراس از بیماری به‌نوبه خود می‌تواند یکی از عوامل مرگ مبتلایان باشد و به‌جای آن می‌توان از طرح‌های آرامش‌بخش و روحیه آمیز بهره برد.

به باور صدر، درگیری خانوادگی به کرونا به خاطر افزایش تجمعات و حضور در مجالس عزا و عروسی یکی از چالش‌های اصلی این استان است.

وی همچنین تاکید کرد: کودکان در معرض این ویروس هستند و در حال حاضر بالغ‌بر ۲۰ کودک کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری می‌باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها