موج
کدخبر : ۳۴۸۸۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348826

علی رضا محمدی کرجی‌ران اعلام کرد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۱۰ فروند نفتکش در اسکله های بندر شهید رجایی پهلو گرفته اند و رشد ۲۱ درصدی صادرات انواع مواد نفتی در بندر خلیج فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی‌ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: در مجموع ۱۵ میلیون تن انواع مواد نفتی طی ۶ ماهه نخست سال جاری در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده که در این راستا رشد ۶ درصدی صورت پذیرفته که از این تعداد  ۷ میلیون ۸۷۰ هزار تن انواع مواد نفتی از بندر خلیج فارس صادر و مابقی وارد این بندر شده است.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده ۶۱۰ فروند نفتکش در اسکله های مختلف این بندر پهلو داده شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به ظرفیت های ایجاد شده در بندر خلیج فارس به عنوان مجموعه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی که در حال فعالیت است اشاره ای داشت و گفت: این بندر با هدف افزایش و ارتقاء سهم کشور از بازار بانگرینگ، صادرات و واردات و ترانزیت فرآوردهای نفتی احداث شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۷ میلیون ۸۷۰ هزار تن انواع مواد نفتی از بندر خلیج فارس صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته آمارها رشد ۲۱ درصدی را نشان می دهند.

محمدی کرجی ران خاطر نشان کرد: طرح های توسعه ای برای  تقویت فعالیت های در این بندر نفتی چه با مشارکت سازمان و چه از طریق جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در حال انجام است که می توان به احداث سه پست اسکله نفتی جدید به عنوان طرح های مهم توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی (طرح سال جهش تولید ) و همچنین مهندسی و اجرای عملیات ایررایزینگ به عنوان روشی نوین به منظور نصب سقف های فوق سنگین مخازن فرآورده های نفتی اشاره کرد که این فناوری  نیز توسط متخصصان ایرانی  در این بندر به اجرا در آمده است.

وی اضافه کرد: بنا داریم این روش را  برای تمامی مخازن بزرگ در حال ساخت در پایانه نفتی بندر خلیج فارس به اجرا درآوریم.

این مقام مسئول ضمن تبیین موقعیت راهبردی منطقه خلیج فارس و ضرورت ایجاد زیرساخت برای پشتیبانی از تولیدات  فرآورده های نفتی پالایشگاه های کشور تاکید کرد: می توان با فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فعالیت های تجاری و ترانزیتی با کشورهای هدف علاوه بر افزایش سهم ایران از صنعت بانکرینگ در منطقه، نقش موثری در آبادانی و رونق معیشت ساحل نشینان ایفا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها