موج
کدخبر : ۳۴۸۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348528

شناور شیرین پس از انجام تعمیرات اساسی امروز به آب اندازی و تحویل کارفرما شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع کشتی و صنایع فراساحل ایران،  شناور شیرین پس از انجام تعمیرات اساسی امروز به آب اندازی و تحویل کارفرما شد.

شناور شیرین از لحاظ ظاهری همانند بارج است که با یدک کشی به نام فرهاد مکمل یکدیگرند طبق گفته متخصصان در این حوزه یدک کش فرهاد دارای قابلیت و موتوری قوی با وزن 250 تن است که قابلیت هل دهنگی شناور شیرین را دارد.

این شناور برای نخستین بار با بازاریابی حرفه‌ای برای انجام تعمیرات به این کشتی سازی آمده و علی رغم شیوع ویروس کرونا اقدامات تعمیراتی موثر و با کیفیتی بر روی این شناور صورت گرفت که حتی در سخت ترین شرایط هم؛  نه تنها روند کار متوقف نشد بلکه  در موعد مقرر درج شده در قرارداد شناور تعمیر و به آب اندازی شد.

مدیران ایزوایکو در حال رایزنی با فعالان صنعت حمل و نقل دریایی در حوزه ی خلیج فارس برای جذب شناورهای بیشترهستند تا بتوانند صنعت دریایی را به جهانیان معرفی کنند.

شناور شیرین مبلغ قابل توجهی ارز آوری برای کشور داشته و قریب به 43 نفر(مستقیم) و 128 نفر(غیرمستقیم) نیزاشتغالزایی در پی داشته است.

عمده فعالیت تعمیراتی بر روی شناور شیرین؛  تعویض زینک آند، پتینگ گیری بدنه، سند بلاست و رنگ آمیزی، اصلاح خطوط جوش، ضخامت سنجی بدنه و تمیزکاری مخازن است. 

 کانتینربرها، لندی‌کرافت‌ها، لایروب‌ها، شناورهای نظامی، بارج‌ها و یدک کش های کوچک از جمله شناورهایی هستند که برای انجام فعالیت های تعمیراتی به پارکینگ این مجموعه هدایت می‌شوند.

شایان ذکر است؛ عمده فعالیت تعمیراتی که بر روی یدک کش فرهاد نیز انجام شده شامل؛ تعویض ورق، پتینگ گیری بدنه، رنگ آمیزی، ضخامت سنجی بدنه و انجام تعمیرات جک و مکانیزم کانکشن به شناور شیرین است.

مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش می‌کند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی‌سازی، سکوسازی و ترمینا‌ل‌های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها