موج
کدخبر : ۳۴۷۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347988

فرمانداز شهرستان خمینی شهراعلام کرد؛

فرمانداز شهرستان خمینی شهر از تعطیلی مراسم پیاده روی اربعین و دسته جات عزاداری در سطح شهر خمینی شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیری در جلسه ستاد کرونای شهرستان ضمن تسلیت ایام‌ دهه آخر ماه صفر اظهار داشت: امسال پیاده روی اربعین و دسته جات عزاداری در خمینی شهر برگزار نمی گردد.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا درکشور و شهرستان خمینی شهر از وضعیت قرمز نیز گذشته است، گفت: امسال مراسم عزاداری آخر دهه ماه صفر در فضاهای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود..

علیرضا بصیری از کاهش آمار فوتی های کرونا خبر داد و اظهار کرد: با وجود سختگیری های اسفند ماه پیشرفت بیماری کند شد و با برداشتن ممنوعیت ها آمار رو به افزایش رفت.

فرماندار شهرستان بیان کرد: بحث تعطیلی و کم کردن فعالیت ها زیر نظر ستاد کرونای ملی است و مقامات دولتی شهرستان ها نمی توانند تصمیم گیری های جداگانه ای داشته باشند.

علیرضا بصیری در خصوص اظهار نظر وزیر بهداشت در مورد وضعیت شهرستان و مراسم عزاداری خمینی شهر گفت: در بیان آن مساله که خمینی شهر بر کرونای استان اصفهان اثرگذاشته کم لطفی بوده و باید بر این سخنان دقت نظر بیشتری داشت ونظر معاون عمرانی استانداری نظر بر تراکم جمعیت بالای شهرستان و افزایش بیماری به صورت طبیعی نظری کاملا متین و متقن است.

وی مصوبات ستاد کرونا را اعلام کرد و بیان داشت: مدارس از شنبه تعطیل می شود،اعمال کاهش روشنایی در پارک ها و تفرجگاه ها باید انجام شود و همچنین تعدیل افراد ورود کننده به تالارها و رستوران ها از جمله مصوبات است.

این مقام عالی رتبه از تعطیلی پیاده روی اربعین و دسته جات عزاداری و تعطیلی چایخانه ها خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال پیاده روی اربعین و راه اندازی دسته جات عزاداری نداریم و مراسم عزاداری آخر دهه ماه صفر در فضاهای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

فرماندار خمینی شهر گفت: همچنین مساجد تا آخر ماه مهر از برگزاری مراسم ترحیم داخل مساجد خودداری کنند ونماز جماعت با رعایت اصول بهداشتی برگزار می شود و بازارهای روز و بازارچه های فصلی و محلی نیز که زیر نظر شهرداری است به مدت یک هفته تعطیل اعلام می گردد.

خمینی شهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها