موج
کدخبر : ۳۴۷۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347373

شهردار تیران خبر داد:

شهردار تیران از ایجاد بسته سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان تیران در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حسن شفیعی در جمع اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به موقعیت جغرافیایی تیران بیان کرد: در این راستا بسته سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران گردشگری در تیران ایجاد شده تا سرمایه گذاران از این موقعیت ویژه استفاده کنند.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در عمرانی و خدماتی در شهر تیران گفت: یکی از درخواست های اصلی مردم شهر تیران اصلاح ورودی شهر تیران است که علاوه بر نمای ورودی شهر، خطراتی نیز برای ایمنی عبور و مرور شهروندان داشت.

 این مقام مسئول ادامه داد:  یک اصلاح هندسی و تغییرات اساسی در ورودی شهر با اعتبار 30 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت که ۵۰ درصد هزینه اجرای این طرح به عهده شهرداری و ۵۰ درصد به عهده اداره راهداری و حمل و نقل استان می باشد.

شهردار تیران گفت: طرح ورودی شهر تیران با انتخاب پیمانکار و هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد تومان طی 2 ماه آینده  شروع می شود.

شفیعی در خصوص سرانه فضای سبز شهر تیران افزود: ۲ هزار هکتار فضای سبز شهری در سال گذشته به تیران اضافه شد و  سرانه فضای سبز شهر از ۱۱ به ۱۲ و نیم متر مربع افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تاکید شورای شهر و شهرداری تیران به مباحث میراثی است، گفت:مرمت و بازسازی آسیاب آبی ، توجه به خانه های تاریخی به عنوان مکان های بومگردی و، مرمت و بازسازی حمام قدیمی خان در شهرتیران از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

این مقام مسئول با اشاره باینکه شهر تیران یکی از شهرهای شاخص در استان اصفهان و یکی از شهرهای قدیمی، با فرهنگ و پیشینه تاریخی است، اظهار کرد: در سال جاری ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای لکه گیری و ترمیم معابر اصلی و فرعی شهر تیران هزینه شده است.

شهردار تیران در خصوص بودجه شهر نیز گفت: بودجه سال گذشته شهر به طور کامل محقق شد و پیش بینی می شود امسال هم شاهد تحقق بودجه شهرتیران باشیم.

حسن شفیعی از احداث پارک ویژه ای در ورودی شهر تیران خبر داد و گفت: این پارک موضوعی است و موضوع آن مباحث میراث فرهنگی است که هم اکنون در حال طراحی می باشد و نام آن طهران قدیم که نام قدیمی این شهر است می باشد.

این مقام مسئول توضیح داد: در گذشته نام شهر تیران طهران قدیم بوده است که با ایجاد پایتخت این شهر به نام تیران تغییر نام داده است و در واقع طهران قدیم (تیران اصفهان) همان تهران امروز است  و در حقیقت تهران پایتخت به تیران اصفهان بدهکار است.

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر تیران اظهار داشت: شهر تیران با جمعیت 25 هزار نفر و 50 کیلومتری غرب استان اصفهان  بین  دو محور مواصلاتی چهارمحال و بختیاری و خوزستان است که دارای ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجهی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد.

اصغر صالحی گفت: در سال گذشته بودجه شهرداری تیران 12 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که با تفریغ بودجه به ۱۹ میلیارد و 400 میلیون تومان رسید و پروژه های عمرانی خوبی در شهر انجام شد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته در شهر تیران به پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی توجهی نشده بود، گفت:در حال حاضر رویکرد اصلی این دوره شورای شهر و شهرداری تیران استفاده از این ظرفیت ها و رونق گردشگری در تیران است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها