موج
کدخبر : ۳۴۶۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346749

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان خبر داد:

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان از پیوستن اصفهان به شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده یونسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ایمان حجتی بیان داشت: شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده یونسکو ، دهمین سازمان جهانی یا شبکه بین المللی است که اصفهان با به دست آوردن شرایط لازم، توانسته است به عضویت آن درآید.

وی گفت: از دیدگاه یونسکو، شهر یادگیرنده، شهری است که تمامی منابع خود در هر بخش را برای تحقق، ارتقای یادگیری فراگیر از پایه تا آموزش عالی، احیای یادگیری در خانواده‌ها و محله‌ها، تسهیل یادگیری در محیطهای شغلی، گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در یادگیری، ارتقای کیفیت یادگیری و پرورش فرهنگ یادگیری در سراسر زندگی افراد به کار می گیرد. به عبارت دیگر تمرکز و تاکید شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو بر «یادگیری مادام العمر» است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان ادامه داد: هدف از حضور شهرها در این شبکه، ارتقای یادگیری مادام العمر و افزایش سطح آگاهی شهروندان در جهت ایجاد شهرهای یادگیرنده پایدار از طریق توانمندسازی فردی و اجتماعی، توسعه اقتصادی و پیشرفت فرهنگی و توسعه پایدار است. در این زمینه، با توجه به اینکه بسیج همه منابع و استفاده از آن‌ها، مشارکت همه ذینفعان و تعهد و اشتیاق قوی، از شرایط اصلی ایجاد یک شهر یادگیرنده به شمار می رود، اصفهان با به دست آوردن این شرایط به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست.

گفتنی است؛ اصفهان به همراه دو شهر دیگر ایران یعنی تهران و بندر خمیر، در سال جاری به این شبکه پیوست. شبکه شهرهای یادگیرنده زمینه را برای ظرفیت‌سازی و ایجاد ابزارهای جدید برای توسعه، اجرا و نظارت بر استراتژی‌های شهرهای یادگیرنده فراهم می‌آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها