موج
کدخبر : ۳۴۶۵۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346560

حجت الاسلام والمسلمین محسن عموچی در گفتگو با موج؛

مسئول کانون نشاط پایدار و ستاد ازدواج خمینی شهر گفت: ضرورت افزایش دانش سبک زندگی اسلامی در جوانان مهمترین دغدغه در کانون نشاط پایدار و ستاد ازدواج شهرستان است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن عموچی به مناسبت هفته پیوند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، بیان داشت:کانون نشاط پایدار و ستاد ازدواج شهرستان خمینی شهر برای اولین بار در کشور با چنین ساختاری تشکیل شده است.

وی افزود: رویکرد پژوهش محوری، تالیف، آموزش محوری با رویکرد اکتشافی، کارگاه آموزشی برای والدین با موضوع مهندسی حمایت از زوجین، درمان گری با رویکرد مطالعه محوری، اصلاح گری و ارتقای علمی و عملی مصلحین وتسهیلات موجب شده برنامه هایش در کل کشور بی نظیر باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: مبنای معرفتیِ این مجموعه فرهنگی بر سه اصل خداشناسی ، جهان شناسی و خود شناسی بنیان گزاری شده و با تشکیل کارگاه های آموزشی برای زوج های جوان سه اصل یاد شده مورد تبیین و بررسی قرار می گیرد.

حجت الاسلام عموچی با توجه به تشکیل کارگاه ها برای زوج های جوان ادامه داد: در این کارگاه ها مسائلی که موجب بروز اختلاف بین خانواده ها و زوجین می گردد تشریح شده و انواع مدیریت ها و بررسی رفتارها در زمینه تعدیل و تغییر و ....به زوج ها آموزش داده می شود.

این کارشناس خانواده و امور تربیتی از  پژوهش ها،کارگاه ها و مشاوره های کانون جهت برطرف شدن مشکلات زوجها سخن گفت و ادامه داد:ترکیب سه علم اخلاق ،تربیت و روانشناسی پژوهش ها موجب عملکرد خاص این مجموعه شده است.

مسئول کانون نشاط پایدار و ستاد ازدواج خمینی شهرگفت:  همچنین فقدان هر کدام از این سه علم را موجب اشتباهات محاسباتی در مشاوره دادن به مراجعین بیان کردند.

حجت الاسلام عموچی ادامه داد: مشاورین و روانشناسانی که از مرزهای اخلاقی اطلاعات کافی ندارند در تشخیص دچار اشتباه می شوند به عنوان مثال وقتی مرز بین غیرت و بددلی را نمی داند و میخواهد بین زوجین قضاوت کند.

وی به تالیف کتاب هایی در زمینه خانواده با عنوان های''باران''، هر چه می خواهد دل تنگت نگو''، '' مادرشوهرها گل هستند'' ، '' این عروس من'' و کتاب مدیریت کلام که در حال چاپ می باشد   پرداخته است.

حجت الاسلام عموچی از عوامل پنهانی که در افزایش طلاق و ارتباط های رفتاری کلامی عاطفی میان زوجین سخن به میان آورد:  از جمله  نظرات بی پایه و اساس برخی مصلحین خانواده، عدم آگاهی مشاوران و روانشناسان به مرزهای اخلاقی و درمان گری، وکلایی که با پیشنهادات غیرعرف آتش کینه و نفرت را در بین خانوادها افزایش می دهند و ضریب صلح بین زوجین را کاهش داده و همچنین برخی نظرات افرادی که در شورای حل اختلاف غیر کارشناسانه ورود میکنند خبر داد.

مسئوول کانون نشاط پایدار در آخر بر این نکته تاکید کرد: مسئوولان باید چاره ای عالمانه برای مبحث ازدواج ارائه دهند که در غیر اینصورت بلای فساد و رفتارهای جنسی خطرناک گریبان گیر جامعه می شود و درمانش به همین راحتی امکان پذیر نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها