موج
کدخبر : ۳۴۶۱۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346127

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شیوع پیک سوم ویروس کرونا در استان کردستان خبر داد و گفت: متاسفانه مدارس کردستان اولین مکان هایی هستند که مورد تهاجم این ویروس قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکتر ابراهیم قادری شامگاه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شدت گرفتن کرونا در استان، اظهار داشت: گردش ویروس کرونا در جامعه بسیار شدید شده و در بیشتر شهرستان‌ها علائمی از گردش بالای ویروس در پایگاه های دیده ور کووید19 مشاهده می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: این مساله باعث پیک مجدد بیماری و برگشت مرگ و میر خواهد شد و این پیک می‌تواند شدیدتر و مرگبارتر از پیک ماه های خرداد و تیر باشد.

قادری با بیان اینکه شهرستان‌های بیجار، سقز، دیواندره، سنندج و کامیاران جزو مناطق به شدت در معرض خطر هستند و خطر در سایر شهرستان‌ها نیز در حال افزایش است، افزود: کامیاران و بیجار نارنجی و بقیه شهرستان‌ها دارای وضعیت زرد هستند.

وی اضافه کرد: گردش ویروس در جامعه به مدارس نیز سرایت کرده که احتمالا سیکل تشدید بیماری را بوجود خواهد آورد که باعث مرگ و میر بیشتر می‌شود.

قادری یادآور شد: هنوز دانش‌آموز یا معلم مبتلا به کووید19 در استان شناسایی نشده ولی این اتفاق در هفته آینده دور از انتظار نیست.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هنوز زمان طلایی کنترل این پیک به اتمام نرسیده لذا با افزایش استفاده از ماسک، رعایت شدید فاصله فیزیکی و عدم برگزاری دورهمی‌ها و مهمانی‌ها و سایر تجمعات در فضاهای بسته، مراجعه بیماران با علایم متوسط و شدید به پزشک و ایزوله و قرنطینه کردن همه بیماران و افراد در تماس و مشکوک می‌توان نجات‌بخش جان مردم بوذ.

وی هشدار داد: در صورتی که رفتارهای بهداشتی بسرعت تقویت نشود، آثار این بی توجهی جیران ناپذیر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها