موج
کدخبر : ۳۴۵۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345924

فرماندار قم گفت: شهریه مدارس هیات امنایی قم تغییری نمی‌کند و دریافت شهریه مانند سال‌های گذشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان قم که در تالار امام رضا(ع) فرمانداری برگزار شد، گفت: دریافت شهریه مدارس هیات امنایی قم مانند سال‌های گذشته عمل می‌شود و مبالغ برای هر سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تغییری نمی‌کند.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط کرونایی و در راستای همکاری و همدردی کردن با مردم و کاهش هزینه‌های آن‌ها در رقم شهریه مدارس فوق تغییری صورت نمی‌گیرد.

حیدری ضمن قدردانی از مسئولان و متصدیان آموزشی در قم برای آغاز فعالیت‌های مدارس گفت: در حال حاضر هرچند قضاوت کردن در خصوص موفقیت‌آمیز بودن بازگشایی مدارس در نیمه شهریورماه به زمان بیشتری نیاز دارد ولی طبق گزارش‌های ارائه‌شده از سوی مدیران نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش قم تحصیل دانش آموزان با رعایت مقررات بهداشتی در حال انجام است.

وی رصد و پیگیری سلامت دانش آموزان استان در همه مقاطع تحصیلی را موردتوجه قرار داد و گفت: درصورتی‌که ۲ هفته پس از آغاز سال تحصیلی شاهد موج جدید کرونا باشیم باید در مورد نحوه آموزش تصمیم‌های دیگری اتخاذ شود.

حیدری با تاکید بر اینکه نظام آموزشی می‌تواند در این شرایط در همه زمینه‌ها الگوی موفقی را به سایر حوزه‌ها ارائه کند افزود: دشمنان در ابتدای شیوع کرونا دوگانه‌ای را بین علم و دین ایجاد کردند، و تصور آن‌ها این بود که دین در عرصه مقابله با کووید ۱۹ با علم همکاری نخواهد کرد و دستورهایی که به‌وسیله ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود نیز یک نوع تقابل با دین‌داران دارد ولی این تقابل به یک تعامل فوق‌العاده ارزشمند تبدیل شد.

فرماندار قم اضافه کرد: نتیجه آن در ماه‌های رمضان و محرم به ظهور رسید و به‌خوبی مشاهده کردند که دین‌داران تقابلی با علم ندارند و فرامین دینی نیز هیچ منافاتی با دستاوردهای علمی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: به‌رغم تلاش‌های دشمنان برای مختل کردن اقدام‌های مذکور ما برای مقابله با جهل، داوطلبانه و جهادگرانه نظام آموزشی را فعال کردیم ولی درعین‌حال اگر یافته‌های جدید علمی روش دیگری را در اختیار بگذارد که منجر به سلامتی دانش آموزان شود، بازهم استقبال خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها