موج
کدخبر : ۳۴۵۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345027

رئیس کل دادگستری استان یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در دوره ای که با تلاش های ریاست قوه قضاییه، و تحول و تعالی شکل گرفته در دستگاه عدلیه، دوره عزت و کرامت مقام قضایی محسوب می شود، باید با ارائه خدمت بی منت به مردم و کار جهادی این دوره را پاسداشت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد با تأکید بر اهمیت دادسرا به عنوان اولین مدخل ورودی پرونده ها، گفت: تشکیل پرونده، جمع آوری ادله و انجام تحقیقات دقیق و کافی، در دادسرا نشان از اهمیت این مرجع قضایی دارد.

وی در جلسه با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد و معاونین دادستان، افزود: اگر پرونده در دادسرا خوب بسته شود و پس از تکمیل مستندات و انجام تحقیقات، کیفرخواست جامعی صادر گردد، کار برای سایر مراجع قضایی و محاکم برای اجرای عدالت و صدور احکام متقن راحت تر است.

وی دوره فعلی کار در دستگاه قضایی را دوره کار جهادی ذکر کرد و بیان داشت: در دوره ای که با تلاش های ریاست قوه قضاییه، و تحول و تعالی شکل گرفته در دستگاه عدلیه، دوره عزت و کرامت مقام قضایی محسوب می شود، باید با ارائه خدمت بی منت به مردم و کار جهادی این دوره را پاسداشت.

این مقام قضایی، قاطعیت، جدیت و روحیه انقلابی در کار را خواستار شد و تصریح کرد: دفاع از حقوق عامه و ارائه خدمت بی منت به مردم موجب ایجاد رضایتمندی آحاد جامعه و کسب وجهه برای دستگاه قضایی می شود و بدون تردید اجر و توشه ای برای عقبی و آخرت انسان خواهد بود.

وی دقت و نظارت دقیق در تشکیل پرونده های کثیرالشاکی در در بدو امر در دادسرا را خواستار شد و گفت: ارجاع این چنین پرونده هایی به قضات متبحر، متخصص و دارای تجربه و مهارت کافی و رصد، نظارت، پایش و بررسی مستمر بعدی از روند رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی، بسیار می تواند اثر گذار در تسریع حل و فصل این گونه پرونده ها باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، بر تمرکز بر پرونده های امنیتی و حساس و پرونده های با موضوع جرائم اقتصادی تأکید کرد و اظهار داشت: برخورد مناسب و در خور در پرونده های کیفری، جرائم خشن و موارد مخل نظم و امنیت یکی از بهترین راهبردی است که دادسرا در تأمین نظم و امنیت می تواند داشته باشد.

وی به لزوم دقت بر ظرافت ها و قابلیت های پیشگیری از وقوع جرم در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها اشاره کرد و ابراز داشت: باید از همه ظرفیت های اجتماعی و سایر تأسیسات قانونی در موضوع پیشگیری از وقوع جرم بهره گرفت، چراکه همه اندیشمندان حوزه اجتماعی نیز به این نکته اذعان دارند که پیشگیری مقدم بر درمان است.

دهشیری، مطالبه گری و نظارت را وظیفه دادستانی برشمرد و گفت: ورود دادستان به بسیاری از مسائل عمومی و صیانت از حقوق عمومی بدون تردید با منافع برخی از افراد در تضاد است و همین امر نیز موجب جو سازی و هجمه علیه دستگاه قضایی می شود که البته نباید به واسطه این گونه حواشی میدان را خالی کرد و از حق مردم گذشت.

وی اطلاع رسانی، صحیح، سریع و دقیق را حلقه گمشده عملکرد دادسرا دانست و تصریح کرد: با گزارش هایی که امروز ارائه شد و خیل عظیم اقداماتی که صورت گرفته است، انتظار است این برنامه ها به صورت حرفه ای و هوشمند به سمع و نظر مردم برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها