موج
کدخبر : ۳۴۴۹۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344928

بهرام پوراشرف مطرح کرد:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم با اشاره به فقر شدید فضای آموزشی گفت: متاسفانه هیچ خیری از قشم درتوسعه فضای آموزشی مشارکت نداشته است امیدواریم متناسب با توسعه مجتمع های تجاری، توسعه فرهنگی و مدرسه سازی در این شهرستان محقق شود.

به گزارش خبرگزاری موج، بهرام پوراشرف مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم در گفتگو با خبرنگار موج ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در جزیره قشم، گفت: با توجه به تراکم بالای دانش آموزی تمام مدارس دولتی شهر قشم و روستای طولا دو شیفت هستند و در صورت عدم توسعه فضای آموزشی این دو منطقه، ناچاریم کلاس ها را در سه شیفت برگزار کنیم.

*قشم خیر مدرسه ساز ندارد

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته خیرین جزیره قشم در زمینه مدرسه سازی همکاری های مناسبی داشته اند، افزود: اما هم اکنون به علت افزایش تعداد دانش آموزان در شهر قشم و روستای طولا با کمبود فضای آموزشی در این دو منطقه روبرو هستیم و متاسفانه هیچ خیری از شهر قشم در زمینه توسعه فضای آموزشی مشارکت نداشته است. امیدواریم متناسب با توسعه بازارها و مجتمع های تجاری، توسعه فرهنگی به ویژه مدرسه سازی در این شهرستان انجام گیرد.

*پایین بودن سرانه آموزشی قشم

پوراشرف تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در قشم پایین است دو مدرسه مستهلک و تخریبی در شهر قشم وجود دارد که باید نوسازی شود و همچنین زلزله اخیر روستای لافت، ۳ مدرسه را از چرخه آموزش خارج کرد.

مدیر آموزش و پرورش قشم در این رابطه یادآور شد: مدرسه بلال حبشی قشم که در اثر سیل و بارندگی ۳ سال گذشته دچار آسیب های شدید شده بود هم اکنون به نوسازی و تعمیر نیاز دارد.

*شناسایی دانش آموزان محروم از اینترنت

وی ضمن تاکید به شناسایی دانش آموزانی که دسترسی امکانات آموزش مجازی ندارند، تصریح کرد: شناسایی این دانش آموزان در دستور کار اداره قرار گرفته است، بعد از شناسایی دانش آموزان محروم از اینترنت تمامی امکانات آموزش مجازی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: امسال مدارس با هماهنگی ستاد کرونا و طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت بازگشایی شد و اصل بازگشایی مدارس هم حضور دانش آموزان در کلاس درس است و همچنین حداکثر زمان کلاس درس ۳۵ و زنگ تفریح ۱۰ دقیقه است، مدیران و معلمان در زمان زنگ تفریح بر رعایت پروتکل ها نظارت دقیق دارند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز است اولیا خود‌مراقبتی از ابتلا به کرونا را به فرزندان خود آموزش دهند، اضافه کرد: با رعایت پروتکل های سختگیرانه در مدارس این اطمینان را به والدین می دهیم نگران حضور فرزندان خود در فضاهای آموزشی نباشند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان قشم در خصوص تصمیمات ستاد ملی کرونا در روزهای آتی آموزشی، عنوان کرد: در صورتیکه ستاد ملی مبارزه با کرونا در سال تحصیلی پیش رو تصمیم بر تعطیلی مجدد مدارس بگیرد ما بلافاصله اقدام به تعطیلی مدارس می‌کنیم.

پوراشرف با بیان اینکه اکثر پایه های چهارم و ششم مدارس قشم هوشمند سازی شده است، ادامه داد: ۹۹ مدرسه در قشم به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی در پایان افزود: طبق این طرح به مدت ۲ سال تمامی مدارس به صورت رایگان به اینترنت، اینترانت و شبکه شاد دسترسی خواهند داشت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها