موج
کدخبر : ۳۴۴۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344103

رضا مهرانی خبر داد؛

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، درخصوص سهم هرمزگان از افزایش میزان تولید برق گفت: در هرمزگان از ابتدای شروع کار دولت یازدهم تاکنون ۴ نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۱۲۲۰ مگاوات به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان مرداد ماه سال جاری و در حوزه تولید برق ۸ نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۹۸۲ مگاوات به ارزش ۸۲۹۰ میلیارد تومان در سطح کشور افتتاح شده است که تا پایان سال ۱۵ نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت نصب شده نیروگاه های حرارتی از ابتدای کار دولت یازدهم تاکنون ۱۱۰۰۸ مگاوات افزایش داشته است که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته تا پایان سال ۹۹ این افزایش ظرفیت به ۱۸۷۱۹ مگاوات خواهد رسید.

رضا مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، درخصوص سهم هرمزگان از افزایش میزان تولید برق گفت: در هرمزگان از ابتدای شروع کار دولت یازدهم تاکنون ۴ نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۱۲۲۰ مگاوات به بهره برداری رسیده است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری واحدهای گازی نیروگاه هنگام نیز با ظرفیت ۶۱۴ مگاوات افتتاح خواهد شد. لازم به ذکر است این نیروگاه سیکل ترکیبی دارای ۲ واحد گازی ۳۰۷ مگاواتی از نوع کلاس اف و یک واحد بخاری ۲۹۲ مگاواتی بوده که با سرمایه‌گذاری ۵۴۰ میلیون یورو در غرب شهر بندرعباس در حال احداث است.

ایشان درخصوص سرمایه گذاری بخش خصوصی از ابتدای شروع کار دولت یازدهم در ساخت نیروگاه‌های حرارتی تصریح کرد: تا کنون نیروگاه گازی پاسارگاد قشم و واحدهای گازی نیروگاه‌های هرمز و انرژی گستر قشم جمعاً به ظرفیت ۵۷۲ مگاوات به بهره‌برداری رسیده و تا قبل از پیک تابستان سال ۱۴۰۰  نیز واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگار قشم با ظرفیت تولید ۳۱۰ مگاوات به شبکه سراسری برق متصل خواهد گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها