موج
کدخبر : ۳۴۳۵۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343590

در هفته دولت محقق شد:

با حضور معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسؤلان پروژه گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در ملایر با ۴۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در مراسم کلنگ زنی پروژه گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در ملایر با ۴۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار  با بیان اینکه عملیات اجرایی گاوداری ۶۰۰۰ رأسی دام مولد با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان به وسیله شرکت شستا در این شهرستان آغاز شد، گفت: این طرح بزرگ اقتصادی در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در بخش جوکار ملایر احداث و تمامی اقدامات لازم برای اجرای این طرح انجام شده است.

قدرت الله ولدی افزود: طبق برنامه‌ زمان ‌بندی طرح گاوداری ۶۰۰۰ رأسی ملایر تا دهه فجر امسال تکمیل ‌شده است و به بهره‌برداری می ‌رسد و زمینه اشتغالزایی ۳۰۰ نفر را ایجاد می کند.

وی اظهارکرد: علاوه بر این یک واحد بزرگ گاوداری چهار هزار رأسی دام مولد نیز توسط شرکت کشت و صنعت پگاه همدان قرار است در این شهرستان با سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد تومان احداث شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو واحد صنعتی گاوداری شرکت پگاه و بنیاد مستضعفان در مجموع با ظرفیت ۴۰۰۰ رأس در این شهرستان در حال فعالیت است که با تکمیل دو طرح دیگر، این میزان ظرفیت به ۱۴ هزار رأس افزایش می یابد با بهره‌برداری از این طرح‌های بزرگ، ملایر به قطب دامپروری غرب کشور تبدیل می‌شود.

ولدی ظرفیت‌های ملایر در زمینه‌های تولید انگور و کشمش، مبل منبت، معادن سیلیس، تولید ماسک و شیر را جهانی عنوان کرد و گفت: رویکرد ما رفع موانع موجود در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار است و تمامی شرایط و بسترهای لازم برای سرمایه ‌گذاری در این شهرستان مهیاست.

فرماندار ملایر با بیان اینکه با راه‌اندازی دامداری ۶۰۰۰ رأسی با سرمایه‌ گذاری شستا ملایر به قطب دامپروری منطقه تبدیل می‌شود، مطرح کرد: حمایت از سرمایه ‌گذاران وظیفه‌ دولتمردان و دستگاه‌های اجرایی بوده و خوشبختانه در راستای تحقق شعار جهش تولید در سال ۹۹ و اطاعت از منویات مقام معظم رهبری، تاکنون سرمایه‌گذاری‌های خوبی در سطح شهرستان ملایر صورت گرفته است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه در سه برهه زمانی هفته دولت و دهه فجر سال گذشته و هفته دولت امسال اتفاقات خیری در سطح شهرستان رقم خورده است، ادامه داد: ۴۰ درصد سهم اعتبارات ریالی استان از آن ملایر است.

ولدی به سند راهبردری شهرستان ملایر طی سه سال آینده اشاره و خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال گذشته ۱۳۰ پروژه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

فرماندار ملایر با بیان اینکه در دهه فجر سال ۹۸ نیز ۸۰۰ میلیارد تومان سهم اعتبارات پروژه های ملایر بود، افزود: در هفته دولت امسال این رقم به ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارتقاء یافته که نشان دهنده این است ملایر هر شش ماه یک جهش عظیم در توسعه داشته است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم تا پایان برنامه سه ساله توسعه شهرستان رقم ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های تولیدی، عمرانی و صنعتی ملایر را پر کنیم، گفت: ما از تمامی سرمایه گذاران استقبال می کنیم و همین امر سبب رشد اعتباری و ریالی پروژه های ملایر شده است. 

 کلنگ احداث گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در ملایر به زمین زده شد تا سرآغاز ‌تحولی عظیم در عرضه رونق دامداری و اشتغالزایی در این منطقه باشد.‌

شرکت گاوداری ملارد شیر از شرکت های وابسته به تأمین اجتماعی متولی احداث گاوداری ۶۰۰۰ رأسی دام مُولد در شهرستان ملایر است. این پروژه با ۴۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث می‌شود و با بهره ‌برداری از این طرح حدود ۳۰۰ نفر شاغل می شوند، شرکت ملارد شیر نیز تعهد کرده که در مدت یکسال این طرح را تکمیل کرده و به بهره برداری برساند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها