موج
کدخبر : ۳۴۱۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341811

رئیس دادگاه حوزه قضایی مروست؛

رئیس دادگاه حوزه قضایی مروست گفت: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست جز وظایف تمام آحاد جامعه است، مردم موارد تصرف غیرمجاز را به این اداره از طریق سامانه 1504 گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، احمد زحمتکش رئیس دادگاه حوزه قضایی مروست گفت: یکی از شاخص ترین کارهای قوه قضائیه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی بوده و در این راستا  باید اقدام های پیشگیرانه مد نظر و در دستور کار مسئولان امر باشد.

احمد زحمتکش در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم که با حضور مسئولین ادارات شهر مروست تشکیل شد، بیان داشت: در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مبارزه با پدیده زمین ‌خواری، رفع تصرف از اراضی ملی، منابع آبی و حراست و صیانت از این عرصه ها باید تلاش ویژه ای در جهت احقاق حقوق عامه و مبارزه با فساد در این صورت گیرد.

این مقام قضایی اظهار داشت: منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی متعلق به همه نسل هاست و بر این اساس حفظ و حراست از آن مشارکت همگانی بویژه نهادها و سازمان های مرتبط را می طلبد.

وی تصریح کرد: احترام به طبیعت، احترام به زندگی‌ است و مسئولیت انسانی و اجتماعی حکم می‌کند که افراد جامعه در کلیه شئون زندگی خود اعم از زندگی شخصی، خانوادگی و زندگی شغلی خود، حفظ طبیعت را در اولویت قرار دهند.

وی درخصوص حفظ منابع آبی افزود: منابع آب‌های زیرزمینی امانتی در دست ماست، برای نسل‌های آینده که باید در حفظ آن کوشا بوده و همچنین با آگاهی بخشی به سطح جامعه بتوانیم این روند را با کمترین تبعات انجام داده و انجام امور انتظامی و قضائی از منابع، مدیریت و بهینه سازی، بازچرخانی منابع آبی، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگسازی در این زمینه انجام داد.

زحمتکش عنوان کرد: منابع طبیعی و محیط‌زیست یک سرمایه ملی قلمداد شده و حفظ و حراست و توجه به این منابع و بهره‌گیری مطلوب از آن زمینه‌ساز توسعه پایدار است.

وی همچنین بر اهمیت اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، رفع تداخلات اراضی تاکید کرد و افزود: جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و ممانعت از تضییع حقوق دولت و مردم ضروری است.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست جز وظایف تمام آحاد جامعه است، از مردم خواست، موارد تصرف غیرمجاز را به این اداره از طریق سامانه 1504 گزارش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها