موج
کدخبر : ۳۳۹۸۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339808

معاون استانداری قم:

معاون استانداری قم گفت: جبران کمبود و کاستی در عرصه سرانه‌های ورزشی در کوتاه‌ مدت امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بیژن سلیمان پور در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه در موضوع سرانه‌های ورزشی استان با کمبود مواجه هستیم، اظهار کرد: این کمبود تنها در استان قم مشهود نیست بلکه سراسر کشور دچار این مشکل هستند.

وی تصریح کرد: ایجاد فضاهای ورزشی استاندارد چندین سال طول می‌کشد تا به سرانجام برسد و به این خاطر باید تلاش کرد طی سال های آینده این مشکل رفع شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با تاکید بر اینکه ایجاد اماکن ورزشی سودآور نیست و جاذبه برای سرمایه‌گذاری ندارد خاطرنشان کرد: بالا بردن سهم اعتبارت ملی استان در حوزه ورزش یکی از اقداماتی است که می‌توان در راستای بهبود سرانه ورزشی استان انجام داد.

وی تراکم جمعیت، وضعیت ورزشی استان، محرومیت انباشته‌ شده و تک شهرستانی بودن را از جمله عوامل کمبود سرانه ورزشی استان عنوان و اظهار کرد: در واقع این مسئله یک مشکل ساختاری است که بخشی از مطالبات جوانان را تشکیل می‌دهد که باید مورد توجه قرار گیرد.

احمد امیرآبادی فراهانی هم در این جلسه بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در بهبود سرانه ورزشی استان استفاده شود، تسهیل شرایط استفاده از این ظرفیت را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: بخش جوانان در اداره کل ورزش و جوانان استان قم مورد غفلت واقع شده و باید این اداره کل صدور مجوزها را تسهیل کرده و انجام کارها در این بخش آسان‌تر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها