موج
کدخبر : ۳۳۹۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339725

نماینده ولی فقیه در کردستان از اهداف شوم دشمنان انقلاب واسلام در ارتباط با منکرات پرده برداشت و گفت: امر به معروف ونهی از منکر رسالت همگانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی‌ شاهرودی ظهر امروز در دومین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار کرد: ارتباط با خداوند در روز عرفه می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را حل کند.

وی افزود: مشکلاتی که امروز به شکل‌های مختلف ایجاد شده و در جامعه بشری شاهد آن هستیم به دست کسانی اتفاق می‌افتاد که دستورات خدا را نادیده و قانون الهی را زیرپا می‌گذارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید دستور خدا و رسول خدا را اجابت کنید تا رشد پیدا کرده و به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا کنید.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، اذعان کرد: باید از ظرفیت‌های مختلف برای مدیریت آب شرب بهره بگیریم و اجازه ندهیم آب شرب در زمینه فضای سبز و سایر مصارف استفاده شود.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: صرفه‌جویی در حامل‌های انرژی نیاز به برنامه‌ریزی و تدبیر درست هم از سوی مسئولان و هم از جانب مردم دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه شیطان در طول تاریخ زندگی بشریت همواره دنبال ایجاد فساد و گسترش فقر بوده است، گفت: شیطان به اندازه تصور قوی نیست بلکه انسان‌هایی که تسلیم شیطان می‌شوند ضعیف هستند و از خداوند دور شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: کسانی که تحت سلطه شیطان قرار گرفته‌اند خودشان به شیطان اجازه داده‌اند و همین موضوع آنها را به سمت نابودی و فنا می‌کشاند.

وی اظهار کرد: خداوند شیاطین را به دو بخش شیطان انس و جن تقسیم می‌کند و در تقسیم‌بندی، شیاطین انس به مراتب خطرناک‌تر از شیاطین جن هستند.

حسینی‌شاهرودی افزود: شیاطین جن انسان را وسوسه می‌کنند ولی شیاطین انس برای انسان برنامه‌ریزی می‌کنند و به صورت سازمان یافته انسان‌ها را به دام می‌اندازند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در طول تاریخ از زمان تولد پیامبر مکرم اسلام دنبال انحراف و شکست مسلمان‌ها بوده و قرآن هم خیلی به این مسئله پرداخته و انسان را نهی کرده که آنها را به عنوان ولی خود قرار ندهیم.

حسینی‌ شاهرودی خاطرنشان کرد: امریکا هم یک شیطان بزرگ است که دشمنی آنها در گذشته نامحسوس بود اما اکنون کاملا عیان است، دشمن با تمام زوایای زندگی از معنوی، اقتصادی و غیره ما کار دارند و هجمه‌های گسترده‌ای را علیه دین، رهبری و غیره اعمال می‌کنند.

وی اذعان کرد: امروز شیطان بزرگ خود را در برابر ملت ایران شکست خورده می‌داند و مهم‌ترین دلیل این شکست وجود رهبری است که با آن کلام محکم و تدبیر توانسته قدرتمندانه در برابر زیادخواهی ابرقدرت‌ها ایستادگی کرده و توطئه‌ها را به فرصتی برای کشور تبدیل کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: امروز دشمنان به صورت جدی مردم ایران را هدف قرار داده‌اند چون ملت ایران بنا به فرموده امام راحل، از مسلمانان صدر اسلام پای‌کارتر هستند و پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

وی یادآوری کرد: آلوده‌سازی جامعه از برنامه‌ها و استراتژی‌های دشمنان برای ضربه‌زدن به جوامعی است که در مقابل خود می‌بینند.

حسینی‌ شاهرودی گفت: تکه‌تکه کردن، ضعیف‌کردن اراده در ایستادگی و مقاومت و کاهش جمعیت از برنامه‌هایی است که دشمنان علیه ما دنبال می‌کنند و برای آن به صورت جدی هزینه می‌کنند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را رسالت همگانی دانست و گفت: از امکاناتی که در نظام در اختیار داریم باید به نحو احسن در مسیر امر به معروف و نهی از منکر بهره بگیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها