موج
کدخبر : ۳۳۹۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339100

معاون استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار در نشست ائمه جمعه سراسر استان کرمانشاه گفت: اهتمام و توجهی که بزرگان و ائمه جمعه در استان کرمانشاه در تغییر رفتار مردم داشته‌اند، در کنترل بیماری کرونا بسیار مؤثر بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه با تأکید بر حرکت آفرینی، شورانگیزی و دشمن‌شکنی نمازهای جمعه در تاریخ انقلاب تصریح کرد: خوشبختانه امروز کرمانشاه در موقعیت ابتلا به کرونا با شرایط خاص مرزی و علیرغم تنوع مذاهب و قومیت‌ها توانسته با همراهی مردم میزان بستری ناشی از ابتلا به کرونا در کرمانشاه را نسبت به اوایل تیرماه تا 70 درصد کاهش دهد.

الهی تبار که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه برگزار شد با گرامیداشت سالروز چهلمین سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه انقلاب اسلامی به امامت آیت‌الله طالقانی گفت: نماز جمعه برکات فراوانی برای نسل ما داشته و امروز هم‌سنگر نظام اسلامی به‌حساب می‌آید.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز ایستادگی و مقاومتی وجود دارد، ثمره خون شهدای ائمه جمعه از اهل تشیع و تسنن بوده بیان داشت: یکی از نمونه‌های این مجاهدت‌ها در استان حاج ماموستا ملا قادر قادری امام‌جمعه شهرستان پاوه است که در زمان جنگ هم از انقلاب دفاع کرد و هم کیان کشور را حفظ کرد.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با تأکید بر گستردگی چتر اطلاعاتی و امنیتی استان بر تحرکات افزود: هوشیاری امنیتی و اطلاعاتی به همراه وفاق و همراهی اعضای شورای تأمین، سینه ستبر بودن کرمانشاه برای ایران اسلامی را متبلور کرده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه همچنین با اشاره به افزایش سرقت‌های خرد با شیوع کرونا هم گفت: طرح‌هایی برای کاهش سرقت در استان را در دست اجرا داریم و معتادان متجاهر را تا حدود زیادی ساماندهی کرده‌ایم.

الهی تبار همچنین در پاسخ به درخواست ائمه جمعه مبنی بر بازگشایی نمازهای جمعه تصریح کرد: موافق برپایی نمازهای جمعه هستیم چراکه شرایط در استان مناسب‌تر شده هرچند که تصمیم‌گیری در مورد آن به ستاد ملی کرونا بازمی‌گردد.

وی افزود: بازگشایی نمازهای جمعه موردتوجه مسئولان بهداشتی و درمانی در کشور بوده چراکه آن‌ها نیز دغدغه دین مردم رادارند وزیر بهداشت از خانواده ایثارگران و متدینین است اما آن‌چنان‌که مقام معظم رهبری نیز تأکید داشته‌اند اولویت رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین در مورد نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها و ضرورت توجه به دغدغه ائمه جمعه نیز گفت: تغییرات نرخ دلار تنش‌هایی را در قیمت‌ها ایجاد کرده اما ستاد تنظیم بازار بر قیمت کالاهای اساسی نظارت جدی دارد.

الهی تبار در ادامه بر تلاش پیگیرانه استان در کنار مقابله با شیوع کرونا، برای بازگشایی مرزهای کرمانشاه تأکید کرد و گفت: به‌کارگیری کارگران ایرانی در بازارچه مرزی سومار منوط به موافقت طرف عراقی است؛ آنچه در اولویت استان قرار دارد بازگشایی مرز و ادامه صادرات است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها