موج
کدخبر : ۳۳۸۶۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338622

فرماندار یزد تاکید کرد:

فرماندار یزد بر همکاری بیشتر دفاتر تسهیل در بهسازی محلات تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در نشست ستاد بازآفرینی شهرستان یزد ضمن اشاره به نارضایتی های مستمرمحلی نسبت به تبدیل شدن بافت های تاریخی و فرسوده شهری به محل تجمع و اسکان اتباع بیگانه اظهار داشت: روند اجرای طرح های بازآفرینی بافت های ناکارآمد و فرسوده و همچنین احیای بافت تاریخی خالی از سکنه بومی با اقدامات پراکنده و جزیره ای دستگاه های اجرایی اثر بخش نیست.

وی ضمن قدردانی از اقدامات خوب سال گذشته مدیریت شهری در جذب اعتبارات برای طرح های مصوب شده در ستاد بازآفرینی، افزود اعتبارات جذب شده  باید در سطح شهرستان بصورت عادلانه و با پوشش کل شهرستان تخصیص یافته و هزینه شود.

فرماندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت بافت تاریخی یزد که ثبت آثار جهانی نیز هست اذعان داشت: در شهرستان یزد به جهت اهمیت بافت تاریخی و در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی سکونتگاه ها در بافت تاریخی لازم است تسهیلات نوسازی به تسهیلات بهسازی تغییر عنوان یابد.

وی در ادامه نقش دفاتر تسهیلگری را در مدنظر قراردادن جزییات دقیق تری از نیازمندیهای بهسازی محلات با تکیه بر شناخت میدانی قابل توجه ارزیابی کرد و خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر این دفاتر برای ایفای نقش فعالتر در انعکاس این اطلاعات به دستگاه های متولی اجرای طرح های بهسازی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها