موج
کدخبر : ۳۳۷۴۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337448

سرپرست شبکه بهداشت نهاوند مطرح کرد:

سرپرست شبکه بهداشت نهاوند با اشاره به اینکه استفاده تمام مردم از ماسک تا ۹۸.۵ درصد ابتلاء به این بیماری را کاهش می‌دهد و دلایل اصلی شیوع ویروس کرونا، از پلمب ۱۵ واحد صنفی و اخطار به برگزار کنندگان مراسم عروسی در نهاوند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیامک دانشور، عصر یکشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه عامل اصلی شیوع بیماری در شهرستان نهاوند تجمع‌های خانوادگی و برگزاری مراسم عروسی و عزاست، گفت: مراسم عزا و عروسی باید کنترل شود چراکه بیشترین خطر در این تجمع‌ها، متوجه مردم است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش در شرایط فعلی برای پیشگیری و حفظ سلامت مردم باید از طریق مسئولین مورد توجه قرار گیرد، گفت: تجمع عامل اصلی شیوع ویروس است و دانشگاه‌ها، مدارس، خیابان‌ها، تالارها اغلب کنترل شده اما در برخی موارد مشارکت مردم امری ضروری است به طوری که پروتکل‌ها را رعایت کنند.

دانشور با بیان اینکه امکانات در بخش بهداشت و درمان ۵ برابر ظرفیت فعلی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد اما در تلاشیم ناچار به استفاده از آن‌ها نشویم، گفت: نباید مردم را ناامید کنیم و باید از شایعه پراکنی و ارائه آمارهای کذب پرهیز شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان نهاوند با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند با همه اقدامات و شرایط، سیر صعودی مبتلایان به کرونا را کنترل کرده و امیدواریم شاهد نزول آن آمار هم باشیم، گفت: برخی بانک‌ها، فروشگاه‌ها و حتی داروخانه‌ها موارد بهداشتی را رعایت نکردند که در این زمینه ۴۵۰ مورد اخطار به اصناف داده شده است.

دانشور از پلمب ۱۵ واحد صنفی و اخطار به برگزار کنندگان ۱۱ مراسم عروسی در نهاوند خبر داد و گفت: ۶ مورد اخطار نیز بانک‌ها داده شده و با یک داروخانه برخورد شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: استفاده تمام مردم از ماسک تا ۹۸.۵ درصد ابتلاء به این بیماری را کاهش می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها