موج
کدخبر : ۳۳۵۱۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335154

معاون فنی و شبکه های ایستگاه هواشناسی هرمزگان، گفت: وزش بادهای جنوب شرقی سبب متلاطم شدن دریای عمان و شرق و جنوب تنگه هرمز خواهد شد لذا توصیه می شود تردد شناورهای سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه های ایستگاه هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز پنج شنبه، پنجم تیر ماه در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر و در طول روز غبارمحلی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در دریای عمان و شرق و جنوب تنگه هرمز در طول روز وزش بادهای جنوب شرقی سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تردد دریایی شناورهای سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

عارفی عنوان کرد: در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات استان (بیشتر ارتفاعات شرقی) رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌ بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود، گفت: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی در پایان با بیان اینکه این شرایط تا روز یکشنبه، هشتم تیر ماه در استان پیش‌بینی می شود، اضافه کرد: از نظر دمایی، طی این مدت نوسانات دمایی تغییرات چندانی نخواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها