موج
کدخبر : ۳۳۴۹۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334939

معاون استانداری قم:

معاون استانداری قم گفت: امروز مانند گذشته سواد وسیله‌ای برای پیدا کردن شغل نیست، ولی با این حال آموختن علم یک فضیلت دینی است و برای زندگی روزمره ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بیژن سلیمان پور در نخستین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه برنامه‌های تشویقی مشخص شده برای سوادآموزی از سوی ۱۲ دستگاه اجرایی، اظهار کرد: در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی از سوی دستگاه‌های اجرایی قم، برای تشویق و ترغیب افراد بیسواد یا کم سواد این استان به شرکت در دوره‌های سواد آموزی پاسخگو نیست و در آنها انگیره ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: همه تلاش حوزه اطلاع رسانی و همچنین نهادهای فرهنگی استان باید به سمت روشنگری در مورد ضرورت و اهمیت سوادآموزی معطوف شود و تعیین برنامه های تشویقی کارساز نیست.

سلیمان پور  زمینه سازی و تامین شرایط لازم برای سوادآموزی افراد را یکی از وظایف و مسئولیت های مهم دولت و حاکمیت عنوان کرد و افزود: باید آمار بیسوادان در قم به صورت دقیق و به روز مشخص باشد، تا به هدف مورد نظر برسیم.

معاون استاندار قم گفت: ترویج فرهنگ سوادآموزی در جامعه فارغ از اینکه توشه ارزشمندی برای آخرت است، تقویت نظام اسلامی را نیز در پی دارد چرا که هر فردی که بیسواد باشد، علاوه بر خود، معضل ها و گرفتاری هایی را نیز برای دیگران ایجاد می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها