موج
کدخبر : ۳۳۴۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334519

کیانوش عارفی گفت

نیمه غربی خلیج فارس طی روزهای دوشنبه و سه شنبه مواج خواهد بود و توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از تردد به ویژه در نیمه غربی خلیج فارس خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، کیانوش عارفی معاون فنی شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز یکشنبه، یکم تیر ماه، در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی  و به تدریج وزش بادهای سطحی پدیده غالب سواحل و جزایر استان خواهد بود.

وی افزود در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شرقی استان رشد ابر با احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.

عارفی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: در مناطق غربی و شمالی خلیج فارس وزش بادهای شمال غربی و مواج شدن این مناطق دریایی پیش بینی می شود که در ساعات بعد از ظهر و شب، جزایر غربی استان (کیش و لاوان) را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزودوزش باد نسبتاً شدید و مواج بودن خلیج فارس طی روز دوشنبه تا صبح سه شنبه، سوم تیر ماه در خلیج فارس تداوم خواهد داشت که توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از تردد به ویژه در نیمه غربی خلیج فارس خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد دریایی ایمن سایر شناورهای متردد در منطقه نیز صورت پذیرد.

معاون فنی شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در پایان عنوان کرد همچنین محدوده دریای عمان تا شرق تنگه هرمز تا پایان هفته جاری در طول روز با وزش بادهای جنوب شرقی کمی مواج پیش بینی می شود. تغییرات دمایی تا پایان هفته بین یک تا سه درجه سلسیوس  در نوسان خواهد بود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها