موج
کدخبر : ۳۳۴۰۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334012

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان:

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با اشاره به اینکه سال گذشته اولین کتابخانه سیاردر شهر همدان افتتاح شد، گفت: با مشارکت امور کتابخانه ها این طرح اجرا شد و اکنون کتابخانه ای با2500 کتاب وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، سید محمد پوروخشوری، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با اشاره به شکل گیری این سازمان عنوان کرد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار ومسافر از سال 1396 با تغییر اساس نامه هایی که در وزارت کشور اتفاق افتاد از ادغام چهار سازمان تاکسیرانی، اتوبوسرانی، سازمان پایانه های برون شهری و مدیریت وانت بارها و حمل ونقل بار و کالا تشکیل شد.

این سازمان همانگونه که از نامش پیدا است مدیریت ناوگان مسافری و باری در سطح شهرها را در شهرداری به عهده دارد و انسجام و یکپارچگی امور اداری و سازمانی آن نیاز به یک سال زمان داشت.

 

افتتاح اولین کتابخانه سیار در شهر همدان

پوروخشوری با بیان اینکه سه سال پیش، طرح اولین اتوبوس مطالعه در همدان توسط این سازمان مورد بهره برداری قرار گرفت، عنوان کرد: در اتوبوس امکان هایی را از جمله اینترنت رایگان قرار داده بودیم که مورد استقبال و پیگیری قرار نگرفت. این پروژه نیاز به شارژ مخازن و خدماتی از این دست داشت و بایستی از سوی متولی آن مورد پیگیری قرار می گرفت.

وی تملک زمین  برای ایجاد کتابخانه در برخی نقاط را دشوار عنوان کرد و گفت: با امورکتابخانه ها صحبت هایی انجام شد تا در مکان هایی که امکان ایجاد کتابخانه وجود ندارد از این اتوبوس ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه تعداد تاکسی ها در همدان 3500 دستگاه است، عنوان کرد: 5000 هزار راننده  اصلی و کمکی در همدان مشغول به کار هستند.

پوروخشوری با بیان اینکه در حوزه تاکسیرانی نیز بیشترین فعالیتی که از سوی سازمان مربوطه انجام می شود، نظارتی است، مطرح کرد: در ارتباط با تاکسی ها به اقداماتی همچون تعیین خط  وخطوط مشخص، نرخ گذاری که با کمک شورا و کمیته ستاد تنظیم بازار اتفاق می افتد، می پردازیم.

 

1700 سرویس مدرسه در همدان وجود دارد

وی با اشاره به اینکه  به طور متوسط 1700 سرویس مدرسه در همدان وجود دارد، گفت: افزایش سرویس هایی که از فیلتری قانونی گذشته اند و دوره های مرتبط در ارتباط با مشتری را گذرانده اند، بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه اکنون  3200 نفر در سرویس های مدارس مشغول به کار هستند، عنوان کرد: گذشتن از این فیلتر ها و دریافت کارت سلامت بسیار دشوار است و این موضوع می تواند امنیت خاطری را برای والدین فراهم کند.

پوروخشوری ادامه داد: در حوزه پرداخت الکترونیک در تاکسی ها نیز در هیچ شهری استقبال آنچنانی نشده است و ما به دنبال این امر هستیم برای پرداخت کرایه از دستگاهی با عنوان mpos  که از قابلیت های کاربردی برخوردار است، بهره بریم.

این دستگاه هیچ یک از مشکلات موجود را ندارد و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات انجام خواهد گرفت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها