موج
کدخبر : ۳۳۳۵۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333578

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در شرایط سخت تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان لازم است دولت و بخش خصوصی خاضعانه و خاشعانه در کنار یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشست کمیسیون صنایع با معاون امور صنایع وزارت صمت بیان داشت: در شرایط سخت امروز که بواسطه تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان و مشکلات ویروس کروناایجاد شده است؛ لازم است دولت و بخش خصوصی خاضعانه و خاشعانه در کنار یکدیگر کار کرده و ضمن افزایش صبر، به جد و جهد خود بیفزاید.

وی با اشاره به اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان در دوران کرونا چه در زمینه فعالیت در راستای مسئولیت اجتماعی و چه در زمینه انتشار گزارش های اقتصادی و برگزاری دوره های آموزشی در راستای توانمندسازی فعالان اقتصادی و افزایش میزان تاب آوری بنگاه ها در شرایط کرونا، گفت: به جهت اینکه وزن حوزه صنعت و خدمات در اصفهان بیشتر بوده، بحران اقتصادی استان اصفهان 30 درصد بیشتر از معدل کشوری است و این موضوع نیازمند توجه ویژه و اقدامات دقیق در این زمینه است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه خواستار در دستور کار قرار گرفتن تسهیلگری در حوزه های سیاستگذاری کشور شد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: امروزه رفتارهای متناقض به وفور دیده شده و در شرایطی که بر لزوم افزایش صادرات تاکید می شود، سیاست های ارزی با این سیاست متناسب نیست ودر حالی که برای طی بحران اقتصادی موجود، نیازمند کار و تلاش بیشتر بخش خصوصی هستیم، رفتار غیر تعاملی بعضی دستگاه ها در حقیقت به ترمز تولید تبدیل شده است.

ایرج موفق، رئیس سازمان صمت استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار کمک به رفع مشکلات تامین ورق فولادی و ثبت سفارش واردات ماشین آلات دست دوم در استان اصفهان شد.

در ادامه رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه بخش خصوصی در شرایط سخت کنونی نیازمند حمایت های ویژه می باشد، برگزاری جلسات ستاد تسهیل را تا حدودی مشکل گشا دانست و خواستار ریشه یابی مشکلات پرونده های ارجاعی به این ستاد و برخورد مناسب با افراد خاطی شد.

محمدرضا رجالی افزود: با وجود بکارگیری تمام  ظرفیت های پارلمان بخش خصوصی اصفهان در کمک به حل معضلات کرونا به دولت، متاسفانه سیستم های دولتی به طور شایسته برای حل مشکلات بخش خصوصی در کنار ما قرار نگرفته اند. رجالی خواستار لحاظ شرایط فورس برای قراردادهای بخش خصوصی با دولت در شرایط موجود شد.

وی گفت: اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان اتاق نسل سوم به منظور بهبود شاخص های کسب و کار و افزایش اشتغال استان با همکاری سازمان صمت به تشکیل کمیته های تخصصی در صنوف مختلف برای تعیین استراتژی هر صنف پرداخته است.

 رجالی در ادامه خواستار برگزاری جلسات مستمر با وزارت صمت به منظور اطلاع از خروجی کمیته های مذکور و استفاده از آنها در سیاستگذاری های سازمان صمت شد.

 رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل میز ارتباطی اتاق بازرگانی با سازمان صمت را در کمک به بهبود شاخص کسب و کار استان و افزایش اشتغال حایز اهمیت دانست و همچنین ایجاد ساز و کاری برای انعقاد تفاهم نامه بین المللی منطقه ای برای تحقق صادرات در شرایط بحران کرونا را مهم ارزیابی کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها