موج
کدخبر : ۳۳۰۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330264

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از توزیع 3 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان طی دو مرحله خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به اینکه شیوع کرونا ، کمک به نیازمندان را بیش از پیش برما واجب کرد، اظهار کرد: از اسفندماه طرح تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در همین راستا در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

وی افزود: پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با تدارک وسیعی که صورت گرفت، از محل موقوفات و کمک‎های خیرین، ۱۵۰۰ بسته بسته معیشتی به ارزش تقریبی هر بسته ۳۸۰ هزار تومان تهیه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این بسته‎ها شامل مواد غذایی و ملزومات بهداشتی بودند گفت: کار بسته‎بندی این ارزاق با حضور خدام بقاع متبرکه و گروه‎های جهادی با مرکزیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) صورت گرفت.

وی ادامه داد: مراکز افق بقاع متبرکه بخش‎های مختلف استان، کار شناسایی خانواده‎های نیازمند را پیش از ایام نوروز انجام دادند و سبدهای حمایتی هم متناسب با تعداد اعلامی از سوی هر مرکز، به نام نامی امامزادگان بسته‎بندی شد.

اسکندری خاطرنشان کرد: این بسته‎های حمایتی پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با کمک عوامل اجرایی بقاع متبرکه در بین نیازمندان توزیع شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و لزوم توجه به مواسات و همدلی مومنانه اشاره و ابراز کرد: بر این اساس مرحله دوم تهیه و توزیع بسته‎های معیشتی در اولویت اداره کل اوقاف قم قرار گرفت.

اسکندری با بیان اینکه هیئت امنا، خدام و ائمه جماعات بقاع متبرکه، خانواده‌های نیازمند محدوده هر بقعه را شناسایی کرده‎اند عنوان کرد: در ادامه عوامل توزیع، بسه‌های حمایتی را درب منزل آنها تحویل می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: صدها نفر از خدام افتخاری و اعضای گروه‎های جهادی، در تهیه، بسته‎بندی و توزیع سبدهای معیشتی نقش‎آفرینی کردند.

وی ادامه داد: به این ترتیب طی دو مرحله، ۳ هزار بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال، توسط اداره کل اوقاف قم تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها