موج
کدخبر : ۳۳۰۱۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330108

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: طی یک روز اخیر ۷۹ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد و مجموع مبتلاشدگان به کرونا در هرمزگان به ۱۵۸۹ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص تشریح موارد ابتلاء به بیماری های حاد تنفسی و موارد مثبت بیماری کرونا در استان، گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲۸۰۰ نفر به‌عنوان بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شده‌ که از این تعداد ۲۵۰۵ نفر پس از طی دوره‌ی درمان و بهبودی ترخیص شده‌اند و هم‌اکنون ۱۱۷ نفر  (۷۲ نفر ایزوله/ ۲۸ نفر در آی‌سی‌یو / ۱۷ نفر در بخش‌های عادی) بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، افزود: تا امروز ۱۰۴۵۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کل استان هرمزگان انجام شده که از این تعداد ۸۷۰۰ تست منفی بوده است.

فرشیدی عنوان کرد: طی یک روز اخیر ۷۹ مورد جدید ابتلا شناسایی شد و مجموع مبتلاشدگان به کرونا در  هرمزگان به ۱۵۸۹ نفر رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از بین افراد مبتلاشده تاکنون ۴۲۶ نفر پس از بهبودی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌‌اند و هم‌اکنون ۱۰۸۲ نفر تحت مراقبت خانگی،۱۹ نفر در مراکز تکمیل درمان (نقاهت‌گاه‌ها) و ۳۲ بیمار هم بستری هستند.

شایان ذکر است؛ شمار فوت‌شدگان در استان نیز بدون تغییر نسبت به دیروز ۳۰ نفر است.

گفتنی است؛ بندرعباس با ۱۲۰۴ مورد، میناب با ۱۳۷ مورد ، کیش با ۵۴ مورد ، قشم با ۵۲ مورد ، حاجی آباد با ۴۹ مورد ، بندر لنگه با ۳۲ مورد ، رودان با ۲۳ مورد ، پارسیان با ۱۳ مورد ، بندر خمیر ۱۰ مورد ، بستک ۸ مورد ، جاسک ۵ مورد ، سیریک یک نفر ، یک مورد هم بشاگرد نیز توزیع ویروس کرونا مثبت در استان هرمزگان را شامل می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها