موج
کدخبر : ۳۲۸۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328665

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم دولابی:

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امدادهای غیبی در عرصه جنگ هشت ساله و بعد از آن در عرصه دفاع از حرم و امروز در عرصه دفاع از سلامت را باید به یاد بیاوریم و رسالت این یادآوری برعهده فعالان فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد حاج ابولقاسم دولابی در نهمین روز از ماه مبارک رمضان در ویژه برنامه تفسیر قرآن کریم که از رسانه ملی منعکس می‌شود، با اشاره به اینکه امتی که بخواهد مقاومت کند می‌تواند بهترین بهره را از قرآن ببرد، اظهار کرد: یکی از نکات مهم جزء نهم قرآن کریم ضرورت یادآوری نصرت‌های الهی است.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید به یاد بیاورید گذشته خودتان را و پیشرفت خود را مقایسه کنید و توجه و نصرت‌های الهی را به یاد بیاورید چراکه در تقویت روحیه مقاومت و شکرگزاری بسیار موثر است.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 26 سوره انفال، مطرح کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید به یاد بیاورید زمانی که کم بودید و تعدادتان اندک بود و نگران بودید شما را بربایند، به یاد بیاورید که خداوند به شما امنیت بخشید و شما را یاری کرد تا پیروز شوید، این یادآوری‌ها می‌تواند عاملی برای شاکر شدن شما باشد.

وی افزود: این آیه به صدر اسلام که تعداد مسلمانان کم بود اشاره دارد، مسلمانان در وضعیت بدی قرار داشتند و مشرکان آن‌ها را شکنجه می‌کردند، خداوند نیز لطف و عنایت خود را شامل حال امت اسلام کرد و پیروزی‌های بسیاری را برای مسلمانان رقم زد تا جایی که در اواخر بعثت این مشرکین بودند که نگران کشته شدن خود بودند.

حاج ابوالقاسم دولابی نکات کلیدی این آیه قرآن کریم را مدنظر قرار داد و گفت: از این آیات در میابیم که نباید از کم بودن تعداد بترسیم، امنیت و قدرت نظامی دو نعمت بزرگ خداوند است، یادآوری گذشته‌ها و سختی‌ها موجب شکرگزاری می‌شود و ممکن است جمعیتی کم باشند ولی قوی‌ترین امپراطوری‌های زمان را به چالش بکشند.

وی با بیان حدیثی امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه در مسیر هدایت از کمی عدد نترسید، عنوان کرد: خداوند در آیه 9 سوره مبارکه انفال مسلمانان را به یاد جنگ بدر می‌اندازد که مسلمانان 313 نفر و کفار هزار نفر بودند و همچنین تسلیحات نظامی مسلمانان اندک و برای کفار بسیار زیاد بود که مسلمانان دست نیاز به سوی خداوند دراز کردند و خدای متعال دعای آن‌ها را مستجاب کرد و با ملائکه از مسلمانان حمایت کرد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر قبول کنیم قرآن هنوز زنده است درس می‌گیریم که محور مقاومت و امت مقاوم در مسیر حرکت خود نیازمند یادآوری گذشته‌ها است؛ زمانی در این کشور نزدیک به 70 نفر از مسئولان کشور را به شهادت رساندند و نتوانستیم اقدامی کنیم ولی امروز زمانی که یک سردار ما را در عراق مظلومانه به شهادت رساندند پایگاه آمریکا را با خاک یکسان کردیم.

وی اضافه کرد: امدادهای غیبی در عرصه جنگ هشت ساله و بعد از آن در عرصه دفاع از حرم و امروز در عرصه دفاع از سلامت را باید به یاد بیاوریم و رسالت این یادآوری برعهده فعالان فرهنگی است.

حاج ابوالقاسم دولابی تصریح کرد: امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه می‌فرمایند در جنگ‌ها درکنار پیامبر(ص) گاهی مجبور می‌شدیم پدران، فرزندان و عموهای خود را بکشیم و برای ایمان خدا مجبور بودیم در مقابل مشرکانی که از نزدیکان ما بودند صف آرایی کنیم و زمانی که خداوند صداقت ما را دید مارا یاری کرد تا پیروز شویم.

وی با اشاره به جمله‌ای از رهبر انقلاب، ابراز کرد: ایشان می‌فرماید من به روشنی میبینم که دست الهی پشت این ملت است و این ملت را هدایت می‌کند، خداوند در همه موارد این ملت را در مسیر درست هدایت کرده است و در نقاط حساس لطف الهی به کمک این ملت آمده است و بازهم این ملت به لطف پروردگار خواهد توانست با تصمیم گیری‌های خود مشت محکمی به دهان دشمن بزند.

نماینده مردم زنجان در خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه یادآوری نصرت‌های الهی در گذشته یکی از راه‌های پیروزی جبهه مقاومت است، تاکید کرد: خداوند می‌فرماید از یاد نبرید زمانی که شما اندک بودید و امنیت نداشتید، خدای متعال به شما امنیت داد و پیروزی‌های متعددی را نصیب شما کرد، خدای متعال فضاهای اقتصادی را برای شما باز کرد و شاید با یادآوری این نعمت‌ها شکرگزار باشید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها