موج
کدخبر : ۳۲۸۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328228

با باز شدن مرز شوشمی،

استاندار کرمانشاه در بازدید از پایانه مرزی پرویز خان گفت: با بازگشایی مرزهای شیخ صله و‌ شوشمی در روز شنبه مشکل شلوغی صف کامیون‌ها حل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در بزرگ‌ترین شاه‌راه اقتصادی کشور با عراق به دلیل بسته شدن مرزهای جنوبی شاهد تردد بیشتر کامیون‌ها برای صادرات هستیم که با حضور مدیران ذی‌ربط، تمهیدات لازم برای حل مشکلات رفاهی رانندگان در مسیر صادرات استان کرمانشاه اندیشیده شد.

به دلیل شیوع کرونا این مرز بسیار شلوغ شده و هم‌اکنون ۴۵۰۰ کامیون در صف هستند که به‌طور میانگین چهار شبانه‌روز توقف وجود دارد و‌ باید امکانات مناسب برای رانندگانی که در این ایام فعال و‌ پرتلاش هستند، مهیا شود.

این روزها در شرایط متأثر از بیماری کرونا در مرزهای کرمانشاه شاهد جهش صادرات و رونق مبادلات مرزی هستیم ‌به‌گونه‌ای که صادرات از مرز پرویز خان در فروردین‌ماه ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.

برای توسعه صادرات و‌ تسهیل فرآیندهای تجاری از دکتر شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه دعوت به عمل آمد که در مرز پرویز خان مشکلات صادرات تره‌بار را بررسی و زمینه افزایش مبادلات تجاری را به عراق با تسهیل شرایط و رفع مشکلات فراهم گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها