موج
کدخبر : ۳۲۷۸۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327841

استاندار قم با صدور پیامی روز ملی شوراهای اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام بهرام سرمست به شرح زیر است:

شوراهای اسلامی دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی ، بارزترین نشانه مردم سالاری دینی نظام اسلامی و کارآمدترین ابزار برای نهادینه کردن مشارکت مردم در اداره امور کشور است.

پیام حاکیست: نظام مدیریتی مبتنی بر مشورت و خرد جمعی که ریشه در قرآن و مبانی دینی دارد و منتخبین مردم در این نهاد به عنوان بازوان اجرایی دولت و حلقه وصل بین حاکمیت و مردم، نقش مهم و اساسی را در پیشبرد و اجرای برنامه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در شهرها و روستاها و تسهیل زمینه های تحقق توسعه پایدار در این مناطق بر عهده دارند.

پیام ادامه یافته است: با گذشت بیش از دو دهه از شکل گیری و استقرار نظام شورایی در کشور، امروز شوراهای اسلامی یکی از فراگیرترین تشکل های مردمی بهره‌مند از افکار، سلائق و اندیشه های مختلف و از ارکان مهم و تأثیرگذار در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها محسوب می‌شوند.

دراین پیام آمده‌است: هر چند در طی این سال‌ها و علیرغم همه توفیقات و دستاوردها، موانع و چالش هایی زیادی را نیز تجربه کرده است و بدون شک تقویت جایگاه بایسته و ایجاد شرایط مطلوب برای دستیابی به اهداف متعالی از تشکیل این نهاد، نیازمند آسیب شناسی و بازبینی در اشکالات و کاستی های گذشته و اصلاح قوانین موجود می‌باشد.

این پیام حاکیست: ضمن تبریک فرارسیدن نهم اردیبهشت روز ملی شوراهای اسلامی به اعضای محترم شوراهای اسلامی در استان قم، از زحمات تلاش گران این عرصه صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و توفیق روزافزون همگی آنان را در انجام رسالت خطیر خدمتگزاری به مردم از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها