موج
کدخبر : ۳۲۷۲۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327216

استاندار کردستان از آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج خبر داد وگفت: قرار بود این عملیات قبل از پایان سال گذشته انجام شود اما به دلیل شیوه ویروس کرونا با تاخیر انجام میشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کار احداث ایستگاه‌های راه‌آهن همدان - سنندج، بهمن سال گذشته آغاز شد و وعده داده بودیم ریل‌گذاری آن هم تا قبل از پایان سال شروع شود که با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت در تردد بویژه در اسفند به تعویق افتاد و از چند روز گذشته، طرح آغاز شد و تمام تلاش ما این است تا وعده‌ای که به مردم استان داده‌ایم، محقق شود.

استاندار کردستان گفت: عملیات ریل گذاری راه آهن سنندج - همدان قرار بود اواخر سال گذشته انجام شود که بدلیل شیوع بیماری ویروس کرونا به تعویق افتاد ولی در چند روز اخیر این طرح آغاز شده است.

وی اعتبار پارسال این طرح را 350 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: امسال هم همین اندازه برای این طرح در نظر گرفته شده و تا پایان امسال راه آهن در کردستان تکمیل می‌شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه راه‌آهن از زیرساختهای مهم توسعه است، اضافه کرد: در زمینه تزانزیت کالا و مسافر یکی از زیرساختهای مهم برای استان و کشور شبکه ریلی است است که با بهره‌برداری از آن زمینه توسعه استان تسریع خواهد شد.

مرادنیا درباره برنامه استان برای اتصال این شبکه به مرز رسمی باشماق مریوان هم گفت: این برنامه هنوز نهایی نشده و بدنبال آن هستیم تا مرز رسمی باشماق که ترانزیت کالا و مسافر دارد به این شبکه وصل شود که در صورت تحقق هم برای کشورمان و هم برای اقلیم کردستان تاثیر اقتصادی ویژه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها