موج
کدخبر : ۳۲۷۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327055

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم خبرداد؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در فاز نخست طرح غربالگری کوید 19 بیش از یک‌میلیون و ۱۳۷ هزار نفر غربالگری شده‌اند که ۹۴ درصد کل جمعیت قم را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی با اشاره به اینکه همچنان خطر ابتلا به ویروس کرونا جدی است، اظهار کرد: تمام مراکز خدمات جامعه سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت وارد فاز دوم غربالگری کوید 19 شدند.

وی در این زمینه افزود: این مرحله با اولویت پیگیری موارد خوداظهاری، گروه‌های پرخطر از جمله سالمندان، بیماران تحت درمان، اعضای خانوار در تماس با فرد بیمار کرونایی و همچنین جمعیت تحت پوشش اجرایی می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم هدف از اجرای این طرح را شناسایی زودهنگام موارد بیماری در استان و آن را گامی در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری کروناویروس در شهر قم عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در این مرحله نیز با شماره ۴۰۳۰ با خانواده‌ها تماس گرفته و وضعیت سلامت اعضای خانواده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی از شهروندان تقاضا کرد: همانند مرحله قبل همکاری لازم را با مراقبان سلامت مرکز بهداشت داشته و به تماس‌هایی که با شماره ۴۰۳۰ گرفته می‌شود، حتما پاسخ دهند.

در استان قم ۴۱ مرکز سلامت جامعه و ۱۳۶ پایگاه سلامت فعال است و یک هزار و ۱۶ نیرو شامل پزشک، کارشناس تغذیه، کارشناس روانشناسی بالینی، پرستار، مراقب سلامت، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای به ارائه خدمات بهداشتی و سلامت می‌پردازند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها