موج
کدخبر : ۳۲۵۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325103

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه علی ابن ابیطالب(ع) تشریح کرد؛

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) با اشاره به تاثیر دعا در رفع بلا گفت: دعا پناه بردن بندگان به خداوند است که حتی پیامبران و اهل بیت به بعضی از ادعیه اشاره کرده‌اند همچون دعا‌های شعبانیه، صحیفه سجادیه، به ویژه دعای هفتم که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام احمد ولی زاده جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) در گفتگویی، اظهار کرد: وضعیت موجود جامعه که در پی شیوع ویروس منحوس کرونا به وجود آمده، به فرمایش رهبر فرزانه  انقلاب یک پدیده و یک آفت  است که به جامعه و جامعه اسلامی وارد شده و می‌تواند  ابتلا و امتحان الهی باشد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن مطرح کرد: روزی خواهد رسید که برادر از برادر، پدر و مادر از فرزند و فرزندان از پدر و مادر خویش فرار می‌کنند و با شیوع این ویروس رزمایشی از نماد عرصه قیامت در دنیا ایجاد شده که اکنون همه برای نجات خویش از یکدیگر فرار و دوری  میکنند.

حجت الاسلام ولی زاده تشریح کرد: همانگونه که این روز‌ها مطرح است این ویروس ساخته دست بشر است و کشور‌های غربی از جمله آمریکا متهم به ساخت این ویروس برای تضعیف کشور‌های اسلامی و لطمه‌زدن به اقتصاد چین هستند و به فرض اینکه این اتهام صحیح باشد، باز هم بنا به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب این یک امتحان الهی است تا جهشی برای تقویت معنویت، مقاومت، شجاعت صبوری، درایت، دقت و ارتباط با خدا باشد.

وی همچنین افزود: راه ارتباط با خدا اهل بیت هستند که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید با وسیله به درگاه من بیاید و اهل بیت نردبانی برای وصل شدن ما به خداوند متعال هستند.

وی گفت: دعا، رساندن صدای عجز و ناتوانی ما به درگاه بزرگی و عظمت خداوند است و  همه بلا‌ها به دست خداوند رفع می شود حتی اگر ساخته دست انسان باشد و بدون اجازه خداوند کاری از پیش نمی‌رود و این درس دینی ما از ویروس کرونا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها