موج
کدخبر : ۳۲۴۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324794

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به آسیب های وارده به فعالیت های اقتصادی براثر شیوع ویروس کرونا گفت: تدابیر لازم برای فعالیت اقتصادی برخی از مشاغل و اصناف اتخاذ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه امروز شنبه در هشتمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در کردستان اظهار داشت: پیش از آنکه مردم به ویژه اقشار ضعیف بیش از این بخاطر شیوع کرونا و تعطیلی بازار آسیب ببینند، باید زمینه فعالیت برخی اصناف و به ویژه کاسبان و دستفروشان را فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، طولانی شدن و گسترش آن در کشور و همچنین فشار اقتصادی به اقشار آسیب‌پذیر، نیاز است تدابیری برای فعالیت برخی فعالیت‌های اقتصادی به ویژه کاسبان و دستفروشان اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه باید مکانی برای فعالیت دستفروشان با رعایت فاصله در نظر گرفته شود، اضافه کرد: نیاز است ضمن رعایت موارد بهداشتی، شرایط را به سمت عادی شدن پیش برد و به درآمد و مسائل مردم نیز بیشتر توجه داشت.

نماینده ولی فقیه در کردستان اقدامات انجام شده دستگاه‌های مختلف در بحث مقابله با کرونا را نشان از اهمیت نظام به مساله سلامت مردم عنوان کرد ویادآور شد: همه توان خود را در این حوزه بکار گرفته‌اند و از خیلی از کشورهای دیگر نیز موفق تر عمل کرده‌ایم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خواستار آسان‌تر کردن آموزش به مردم در زمینه رعایت موارد بهداشتی شد و تاکید کرد: می‌توان اجازه داد که مشاغل و اصناف که در فضای باز هستند به فعالیت خود ادامه دهند، ضمن اینکه با رعایت مسائل و حفظ فاصله نماز جماعت را برگزار کرد.

وی خواستار جدیت در بحث مراقبت از افراد بهبود یافته و مبتلایان به کرونا شد و افزود: با توجه به اینکه برخی خانواده‌ها امکانات و مکان مناسب را برای نگهداری بیماران بهبود یافته ندارند، باید این افراد به نقاهتگاه‌ها انتقال داده شوند.

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد: مردم ضمن کمک به افراد و اقشار آسیب‌پذیر، آنان را به نهادهای حمایت معرفی کنند و سمن‌ها نیز در این حوزه با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان هم اظهار داشت: از نهم فروردین و همزمان با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی یک هزار و 35 نیروی سپاه با دیکر ارگان‌های مسوول همکاری داشتند.

سردار سیدصادق حسینی به ادامه گندزدایی معابر عمومی در شهرستاهای مختلف استان اشاره و اضافه کرد: برای توزیع 1200 بسته معیشتی و پنج هزار بسته بهداشتی بین نیازمندان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها