موج
کدخبر : ۳۲۴۴۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324404

احمدرضا احسانی خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به مشاغل فرهنگی که بر اثر کرونا، تعطیل شده اند، از تعلق بیمه بیکار ی با ثبت نام اولیه در سایت وزارت کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: بیمه بیکاری به تمام افراد شاغل در صنوف فرهنگی و هنری استان که به علت کرونا تعطیل شده‌اند، پرداخت می‌شود.

احمدرضا احسانی  اظهار داشت: کارکنان موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری که به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده اند و کارگاه آنان تعطیل شده و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند، مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

وی افزود: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری، این دسته از صنوف در صورتی که دارای کد کارگاهی هستند، باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس ‌http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند تا مهلت ۳۰ روزه آنان به پایان نرسد.

احسانی خاطرنشان کرد: تمام مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند؛ شامل قانون بیمه بیکاری بوده و کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می کنند باید علت بیکاری را گزینه حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان تاکید کرد: طبق مقررات تامین اجتماعی، فقط بیمه شدگان بیکار دارای کد کارگاهی، مشمول دریافت حق بیمه بیکاری می شوند و اشخاصی که به صورت خویش فرما بیمه شده اند مانند بیمه شدگان صندوق هنر نمی توانند از این طرح بهره مند شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها