موج
کدخبر : ۳۲۴۱۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324127

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: میزان پیگیری فوری انجام شده تا بدین لحظه توسط مراقبین سلامت ۸۹/۹ درصد غربالگری در سامانه سیب بوده و درصد غربالگری کرونا نسبت به کل جمعیت استان ۴۲/۳۷ درصد است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی روز شنبه در گفت‌وگویی با بیان اینکه حدود ۴۲ درصد جمعیت این استان غربالگری کرونا شدند، گفت: تاکنون ۴۲۱ هزار و ۶۶۳ نفر از مردم قم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده‌اند.

وی با تاکید بر گسترش فعالیت‌های حوزه بهداشت در قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، افزود: وضعیت جمعیت غربالگری شده به صورت فوری و دقیق پیگیری می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم ادامه داد: از کل جمعیتی که در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، ۴۴ هزار و ۶۸ نفر نیازمند پیگیری بودند که اقدامات لازم در این زمینه انجام شد ضمن اینکه ۱۰ هزار و ۲۵۶ نفر نیز نیازمند پیگیری فوری بودند که کمتر از ۲۴ ساعت با آن‌ها تماس گرفته و پیگیری‌های لازم صورت گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت فعال مردم برای مشارکت در این غربالگری، گفت: از همشهریان می خواهیم که در این سامانه ثبت نام کرده و در راستای مبارزه با این ویروس کمک تیم‌های بهداشتی باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها