موج
کدخبر : ۳۲۳۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323356

مرضیه سی سی پور در گفتگو با موج؛

کارشناس هواشناسی هرمزگان، گفت: توصیه می شود با توجه به شرایط جوی و دریایی استان، از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرضیه سی سی پور کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار موج، اذعان داشت: طی امروز شنبه و فردا یکشنبه دوم و سوم فروردین ماه 99 ، با فعالیت سامانه بارشی برای استان، افزایش ابر، رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ، افزایش لحظه ای سرعت وزش باد و آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

سی سی پور گفت: همچنین با توجه به حجم قابل ملاحظه ی بارش در برخی ساعات در استان هرمزگان و نیز استان های همجوار، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی جدا خودداری شود و با توجه به بروز صاعقه از حضور در مناطق مرتفع نیز خودداری شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، تشریح کرد: اوج فعالیت این سامانه بارشی در ساعات بعد از ظهر و شب شنبه و همچنین طی بامداد یکشنبه پیش‌بینی می شود. 

سی سی پور با اعلام اینکه صبح دوشنبه این سامانه بارشی از شرق استان خارج خواهد شد، افزود: دریا نیز طی روزهای شنبه تا بعد ازظهر یکشنبه با وزش بادهای جنوب شرقی نسبتاً مواج و از یکشنبه شب تا بعد از ظهر سه شنبه با وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی و غربی مواج پیش بینی شده و لذا توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

بنا بر گزارشات کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان؛ از نظر دمایی طی شنبه و یکشنبه کاهش دمای بیشینه و از روز دوشنبه، 4 فروردین کاهش دمای کمینه پیش بینی می شود.

شایان ذکر است؛ در صورت تغییراحتمالی در الگوهای هواشناسی، اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها