موج
کدخبر : ۳۲۲۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322577

به گفته روان‌شناسان بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، یکی از اولین و مهم‌ترین مؤلفه‌های روان‌شناختی در خصوص یک رویداد بحرانی "ارزیابی خطر" است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه،  از زمان شیوع ویروس کرونا در چین و ورود آن به ایران عزیزمان، شاهد واکنش‌های مختلفی از سوی افراد هستیم در این خصوص گروه روان‌شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است این واکنش‌ها تحت تأثیر شخصیت افراد و نوع راهبردهای مقابله‌ای، فرهنگ زمینه‌ای، دسترسی به حمایت‌های اجتماعی و محیطی و حتی کسب اطلاعات از رسانه‌های جمعی و شبکه‌های مجازی در زمان شیوع ویروس کرونا متفاوت است.

 به گفته روان‌شناسان بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، یکی از اولین و مهم‌ترین مؤلفه‌های روان‌شناختی در خصوص یک رویداد بحرانی «ارزیابی خطر» است.

 آن‌ها می‌گویند: تفسیر خطرناک افراد از شرایط می‌تواند در مراحل اولیه موجب هیجان‌هایی از قبیل اضطراب، ترس و در مراحل بعد خشم و غم گردد.

 این گروه معتقد است: هیجان‌ها به این دلیل در طول سیر تکامل در انسان نهادینه‌شده‌اند که به بقاء زیستی ما کمک کرده‌اند.

 به گفته آن‌ها درواقع، ترس و اضطراب در شرایط فعلی خطر شیوع ویروس کرونا می‌تواند به راهبردهای سازنده‌ای منجر شود. اما آنچه مسئله را پیچیده‌تر می‌سازد، ارزیابی هر فرد از میزان خطر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها