موج
کدخبر : ۳۲۲۴۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322466

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت عمومی، برای نخستین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه عمومی حقوقی بندرعباس ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت عمومی، برای نخستین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه عمومی حقوقی شهرستان بندرعباس ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی در ادامه افزود: این جلسه رسیدگی با حضور وکلا و شهود برگزار شد و خوانده پرونده که در زندان مرکزی یکی از استان های شمالی کشور به سر می برد از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت کرد و به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

علی صالحی  اظهار داشت: در قانون جدید آئین دادرسی کیفری، دادرسی به صورت الکترونیک پیش بینی شده و در این راستا، برگزاری جلسات دادگاه به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس با هدف جلوگیری از تجدید اوقات، تأخیر در دادرسی و تسریع در صدور احکام انجام می شود.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نصب و راه اندازی تجهیزات فنی لازم در دادگستری استان هرمزگان، امکان برگزاری جلسات رسیدگی محاکم و تحقیقات به صورت ویدئو کنفرانس فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین یادآور شد: این اقدام علاوه بر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت و سلامت جامعه ، آثار مثبت و قابل توجهی در گسترش استفاده از دادرسی الکترونیک و صرفه جویی در هزینه ها، زمان و نیروی انسانی را به همراه داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها