موج
کدخبر : ۳۲۲۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322312

شرکت ذوب آهن اصفهان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدامات مختلفی را در شهرستان لنجان با محوریت بیمارستان شهید مطهری و همچنین حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن برای مقابله با شیوع کرونا انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رئیس بیمارستان شهید مطهری گفت: بیمارستان خدمت رسانی به مردم منطقه را در خصوص تشخیص و درمان بیماری کرونا به عهده دارد و شایعاتی که در خصوص انتقال بیماران کرونایی از سایر شهرها به این مراکز درمانی وجود دارد کاملاً بی اساس است.

آجدانی افزود: تعیین بخش ویژه کرونا بر اساس استانداردهای مورد نظر جهت بستری و ایزوله بیماران کرونا ویروس ، تفکیک فضای مجزای تریاژ ویزیت و پذیرش و درمان بیماران کرونا ویروس ، برنامه ریزی و تامین تجهیزات و منابع انسانی بخش های ویژه کرونا ویروس از جمله اقداماتی است که این مرکز درمانی در مواجهه با بحران شیوع بیماری مذکور انجام داده است.

وی اظهار داشت: در این راستا یک عدد آمبولانس ویژه جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا ویروس از اورزانس کارخانه به این مرکز اضافه شد و واحد اورژانس به یک دستگاه گرافی پرتابل تجهیز گردید. همچنین ارائه پروتکل درمانی پذیرش و درمان بیماران مشکوک و قطعی کرونا ویروس ، تدوین دستورالعمل استاندارد گند زدایی محیط،خودرو،آمبولانس،دفع پسماند و اجساد و برنامه ریزی و تامین تجهیزات جهت گند زدایی مداوم بخش های بیمارستان نیز در این مدت صورت گرفت.

آجدانی برخی از دیگر اقدامات بیمارستان شهید مطهری را بدین شرح بیان کرد: لغو پذیرش بیماران غیر ضروری در بخش های جراحی، داخلی، اطفال مگر در موارد اورژانس ، تعطیل طب کار کارخانه و تبدیل و تجهیز به عنوان مرکز اقدامات تشخیص و ارجاع بیماران کرونا ، لغو ارائه غذا در رستوران و ارائه در ظروف یکبار مصرف به بیماران و کارکنان ، لغو فعالیت های خطر آفرین از جمله اسپیرومتری،اندوسکوپی و کولونوسکوپی و استفاده از فضاهای ممکن و استاندارد بیمارستان جهت اطلاع رسانی و پیشگیری از کرونا ویروس و همچنین لغو ملاقات عمومی در کلیه بخش های بیمارستان طبق دستور العمل های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نظارت و بازدید مداوم ریاست و معاونت بیمارستان بر فرایندهای روند ارائه خدمات بیماران کرونا ویروس ، برگزاری جلسات کمیته مدیریت خطر ، حوادث و بلایا از تاریخ 13/11/98 تا کنون که منجر به تدوین و ابلاغ دستور العمل آمادگی بیمارستان در مقابله با اپیدمی کرونا ویروس گردید.

وی افزود: ارائه بنر پوستر و ویدئوهای آموزشی مرتبط با کرونا ویروس در بخش ها و درمانگاهها ، پیش بینی و تامین تجهیزات حفاظت فردی کارکنان، ارائه مطالب آموزشی مرتبط به بیماران سرپایی و ترخیص شده ، مراجعین و همراهان از طریق سامانه پیامک و سایت بیمارستان و برگزاری کلاس آموزشی کارکنان در تمام سطوح سازمانی از جمله پزشکان،پرستاران،کمک بهیاران،خدمات،مسئولین فرایندها،بخش ها و سوپر وایزرها به مدت هفت روز نیز در این مرکز درمانی انجام شده است.

شایان ذکر است؛ با تلاش کارکنان این مرکز درمانی ، اکیپ های سیار در مبادی ورودی ، به غربالگری کارکنان وسایر افرادی که از این مبادی  تردد می کنند می پردازند . همچنین تمامی خودروهای حمل و نقل ، تجهیزات و کارگاه های ذوب آهن ، روزانه ضدعفونی می شود . ضمن اینکه پرسنل روزکار دائم در محل کار حضور نمی یابند و به کارکنان این شرکت اطلاع رسانی شده که در صورت وجود علائم بیماری ، می توانند با تایید پزشک در محل کار حاضر نشوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها