موج
کدخبر : ۳۲۰۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320933

چهار سال منتظر بیدار شدن‌تان از خواب زمستانی بودیم؛

یکی از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پس از این که صندلی خود در بهارستان را برای دور بعدی از دست داده، از راه دور تبدیل به منتقد دولت و دلسوز استان در مواجهه با کرونا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز شرایط کشور پس از شیوع ویروس کرونا به هیچ وجه عادی نیست و وضعیت اقتصادی، روانی و فرهنگی ایران در حالت هشدار قرار گرفته است. بسیاری از مردم که نان شب‌شان وابسته به فعالیت یومیه‌شان بوده، در رنج شدیدی گرفتار شده‌اند و هراس و استرس ابتلا به کرونا روح و روان عموم را دچار آسیب‌های جدی کرده است.

در این وضعیت، هرمزگان نیز شرایط مشابهی با دیگر استان‌های کشور دارد و البته بی‌مبالاتی برخی افراد بر مشکلات هرمزگان‌نشینان افزوده است؛ چرا که پس از لغو کلاس‌های مدارس و تعطیل شدن دانشگاه‌ها شاهد سیل میهمانان به سمت هرمزگان هستیم که این موضوع می‌تواند شرایط را بدتر از وضعیت فعلی کند.

*موج سواری؟!

به گزارش خبرنگار موج، با همه‌ی این تفاسیر به نظر می‌رسد قرنطینه کردن شهرها در حیطه‌ی اختیارات و توانایی مسئولان محلی و استانداران نیست و به عنوان نمونه‌ می توان به طرح قرنطینه‌ی قم و مخالفت‌های صورت گرفته اشاره کرد.  با این حال به نظر می‌رسد برخی لزوم همدلی را فراموش کرده اند و می‌خواهند ضمن موج سواری، در روزهای آخر مسئولیت‌شان حافظه‌ی تاریخی مردم را نیز تغییر دهند.

*خطابه سر دادن از تهران

در شرایط امروز که اغلب استان‌های کشور درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند، دور بودن از محل انتخابیه و خطابه سر دادن از تهران به هیچ وجه شرط انصاف نیست. اگر چه این نماینده محترم خواستار ممانعت از ورود میهمانان به شهر شده و وضعیت استان در مبارزه با کرونا را به ناکارآمدی نمایندگان دولت در استان مربوط دانسته است اما مگر اخبار ستاد مبارزه با کرونای هرمزگان را دنبال نمی‌کنند و از فضا دور هستند. مگر استاندار هرمزگان بیان نداشت که «مجموعه مدیریت استان این آمادگی را دارد تا درخواست‌های دانشگاه علوم پزشکی در راستای پیشگیری و کاهش بیماری کرونا را در ستاد استانی مدیریت این بیماری، بررسی و مورد تصویب قرار دهد». قطعا اگر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و ستاد استانی موضوع ممنوعیت ورود مسافران به هرمزگان را ضرورت بداند، تمام دستگاهی اجرایی در جهت اجرایی شدن آن مصمم خواهند بود. دولت محلی نیز باید تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا باشد.اگر این ستاد بر قرنطینه و ممنوعیت رفت آمد به استان هرمزگان تاکید کند، بعید است شاهد تمرد مدیران استانی باشیم.

*این است حرکت بسیجی‌وار؟!

در حالی که این نماینده هرمزگان خواستار حرکت بسیجی‌وار برای حل موضوع کرونا شده است اما باید پرسید که جان‌فشانی پرستاران در بیمارستان‌های هرمزگان و حضور در میان مردم برای حل مشکلات حرکت بسیجی‌وار است یا دور بودن از حوزه انتخابیه و به زبان آمدن بعد از چهار سال؛ در صورتی که مردم هرمزگان بارها نسبت به سکوت وی در برابر معضلات استانی شکایت داشته‌اند و او را بحق یا به‌ناحق به مماشات در برابر خواسته‌های مردم متهم کرده‌اند و مشخص نیست چگونه این نماینده بعد از چهار سال این‌گونه تند و آتشین به نماد مطالبه‌گری بدل شده‌ است.

*شما که نماینده ده‌ها هزار نفرید، ده نفر را بسیج کنید

ما هم معتقدیم برخی هموطنان توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی نمی گیرند اما توقع داریم شما که نماینده ده‌ها هزار نفر هستید، حداقل چند نفر را بسیج کنید یا حداقل پیامی به آن‌ها دهید تا در این بحران بین المللی که همه کشورها درگیر آنند مشارکت کنند. آیا خبر دارید راه اندازی کمپین‌های «در خانه بمانیم»، «به هرمزگان سفر نکنید» ، «محدود کردن سفر به جزایر» ، «ممنوعیت برگزاری همایش‌ها و جلسات در اماکن گردشگری» و موارد مشابه با کدامین هدف در دستور کار قرار گرفته است؟ ظاهراً نماینده محترم، مطالب رسانه ها و برنامه‌های صداوسیما را دنبال نمی‌کنند و احتمالا خبر ندارند که چند روز است ثبت نام اسکان نوروزی در سطح کشور مسدود شده و پذیرشی صورت نمی‌گیرد و این شما نمایندگان هستید که باید از مردم بخواهید زمینه حضور بستگان و دوستان‌شان را در استان فراهم نکنند.

*شرایط بد است، آن را بدتر نکنیم

ما نیز کاستی های بخش درمان و کمبود اقلام پیشگیرانه را به‌عینه مشاهده می‌کنیم اما سوال ما به عنوان رسانه از شما که تجربه مدیریت استان را نیز در کارنامه دارید این است که تا چه حد در جریان تشکیل ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا، آماده‌سازی اماکن درمانی در سراسر استان، مدیریت و نظارت بر توزیع خدمات و کالا به ویژه کالاهای بهداشتی، ضدعفونی اماکن عمومی، گردشگری، تبلیغات گسترده و آموزش همگانی، ارائه خدمات غیرحضوری دستگاه‌های خدمات‌رسان به مردم، یاری‌رسانی صنایع، مدیریت کنترل شیوع بیماری کرونا و... قرار دارید و خود نیز به عنوان نماینده مردم تا چه حد برای بهبود عملکرد این بخش‌ها رایزنی کرده‌اید؟!

*سلامت مردم جای سیاست بازی نیست

شرایط نابسمانان بهداشتی و درمانی هرمزگان در طول سالیان گذشته همواره یکی از چالش‌های مردم استان بوده است و باید از نمایندگان مجلس پرسید که چقدر برای حل این موضوع تلاش کرده‌اید؟! کدام نطق مجلس‌تان را به این موضوع اختصاص دادید!؟ سرکشی، بازدید و رفع مشکل شما از همین مراکز درمانی موجود به چه زمانی باز می گردد؟!

به هر حال توقع می‌رود نمایندگان همدلی بیشتری داشته باشند و مصالح عمومی را بیشتر مد نظر قرار دهند و نیز در نظر داشته باشند که سلامت مردم جای سیاست بازی نیست و هرمزگان‌نشینان با یک نطق کارنامه افراد را فراموش نخواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  لطفا در نوشته هاتون‌انصاف داشته باشین
  جناب هاشمی تختی از نیروهای توانمند بونی و دلسوز هستن و نباید امثال ایشون و دیگر سرمایه های استان نون‌را تخریب کنید

 • پاسخ

  درود به شرف تان

 • پاسخ

  مراقب نوشته هایتان باشید ، جناب هاشمی تختی قبل از اینکه نماینده باشند از بدنه خود دولت بوده اند، وزارت کشوری بوده اند، سلامتی مردم در اولویت هست ، امکانات و زیر ساخت های استان رو دیده و می دونه که اگر خدایی نکرده وضعیت بدتر بشه چاره ای نیست ،

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها