موج
کدخبر : ۳۱۹۸۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319829

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: بیماری کرونا از بیماری‌های آنفلوآنزا مرگ و میر کمتری دارد و همین میزان تلفات هم تنها گروه‌های سنی خاص و بالا اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا دهقان سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد در نشست خبری ستاد بیماری کووید 19 (کرونا) در یزد اظهار داشت: لازم است همانطوری که مانند فشار خون تلاش شد و بسیج ملی غربالگری و کنترل فشار خون به وجود آمد، باید در ارتباط با این بیماری هم یک بسیج عمومی برای حفظ سلامت جامعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سلامت جامعه حتماً حفظ سلامت جسمی نیست و باید سلامت روحی هم به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد، گفت: متأسفانه شایعات نادرست بسیار زیادی ذهن مردم را به شدت درگیر کرده به همین دلیل لازم است مردم تنها از یک مرجع و آن هم دانشگاه علوم پزشکی اخبار و آمار مربوطه را دریافت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه دو رویکرد اطلاع رسانی در این مورد در نظر گرفته شده گفت: وزارت بهداشت در راستای دریافت اطلاعات و آمار از یک منبع رسمی تأکید کرده که این موضوع به صورت واحد از سوی این وزارت‌خانه اعلام شود.

دهقان گفت: این بیماری از همه بیماری‌های آنفلوآنزا مرگ و میر کمتری دارد و همین میزان تلفات هم تنها گروه‌های سنی خاص و بالا اتفاق می‌افتد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها