موج
کدخبر : ۳۱۹۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319316

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت : رسانه ها پیش از اعلام رسمی توسط مراجع قانونی از درج گمانه زنی ها در زمینه میزان آرای نامزدها خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، حسن مددی  اقدام برخی سایت ها و کانال ها در گمانه زنی و اعلام نتایج آرا را غیر قانونی و مصداق تشویش اذهان عمومی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: رسانه ها پیش از اعلام رسمی توسط مراجع قانونی از درج گمانه زنی ها در زمینه میزان آزای نامزدها خودداری کنند.

با پایان زمان رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز و دیگر استان های کشوز، گمانه زنی هایی زیادی در خصوص نامزدهای احتمالی برنده از شب گذشته تاکنون در فضای مجازی منتشر و یا در حال انتشار است.

استان البرز در این دوره از انتخابات ۱۲۰۰ شعب اخذ رای دارد که در شهرستان کرج ۷۰۴ شعبه ، فردیس ۱۵۶ شعبه بعلاوه یک شعبه برای اقلیت های مذهبی ، شهرستان اشتهارد ۴۸ شعبه ، شهرستان ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه ، نظرآباد ۹۹ شعبه و طالقان ۴۹ شعبه فعال شده است.

۲۳ هزار نیروی اجرایی و امنیتی انتظامی   دست اندر کار انتخابات استان البرز بودند.

تعداد واجدان شرایط برای رای دادن در استان البرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر بوده که از این تعداد ۸۷۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱ هزارو ۳۸۱ نفر زن هستند.

تعداد رای اولی های استان البرز ۸۵ هزار و۲۷۷ نفر است  که از این تعداد ۴۳ هزارو۴۸۳ نفر مرد و ۴۱ هزار و ۷۹۴ نفر زن می باشند.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد .

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در این دوره از بین ۱۱۵ نامزد مشخص خواهند شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها