موج
کدخبر : ۳۱۹۲۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319208

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: با افرادی که در شبکه های مجازی در خصوص شیوع بیماری کرونا شایعه پراکنی کنند مطابق قانون برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ علی کریمی ضمن انتقاد از بروز شایعات در مورد بیماری کرونا، اظهار داشت: نشر اکاذیب و شایعات به گونه ای که باعث تشویش اذهان عمومی شود جرم بوده و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به اعلام انتشار بیماری کرونا در برخی استان های کشور توسط وزارت بهداشت، متاسفانه بازار شایعات و انتشار کلیپ های دروغین در فضای مجازی داغ شده است.

سرهنگ کریمی افزود: با توجه به گستردگی مخاطبان فضای مجازی و زودباور بودن عده ای از آنها، اخبار کذب منتشر شده به سرعت گسترش یافته و این خود موجب رعب و وحشت میان اقشار مختلف می شود.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه ادامه داد: اگر تعدادی از کاربران هم از مدیران سایت ها منبع خبرشان را پرس و جو کنند عمدتا با پاسخ هایی مانند شنیده شده، منابع مطلع، شاهدان عینی و ... مواجه می شوند که هیچکدام نمی تواند منابع موثقی برای درج این گونه اخبار باشند.

وی تاکید کرد: نشر اکاذیب که همراه با تشویش اذهان عمومی باشد جرم بوده و پیگرد قانونی برای انتشار دهندگان آن به همراه دارد.

سرهنگ کریمی در پایان با توصیه به شهروندان در خصوص دنبال کردن اخبار از طریق رسانه های رسمی، گفت: شهروندان می توانند افراد شایعه پراکن بخصوص در خصوص بیماری کرونا را با شماره تماس 08321821921 به پلیس فتا معرفی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها