موج
کدخبر : ۳۱۷۷۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317772

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود شناورهای سبک، تفریحی وصیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، با خروج سامانه بارشی طی امروز، 23 بهمن ماه، تحت گذر امواج ناپایدار، افزایش سرعت باد و وزش باد شدید بویژه در ساعات بعد از ظهر برروی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و سواحل و جزایر پیش بینی می شود و دریا مواج خواهد شد.

طبق گزارش های ارائه شده؛ بیشینه سرعت باد به بیش از 50 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به بیش از 200 سانتیمتر در خلیج فارس خواهد رسید، توصیه می شود شناورهای سبک، تفریحی وصیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان ( بویژه بنادر غربی) صورت پذیرد.

بنا بر پیش بینی کارشناسان هواشناسی هرمزگان؛ پنجشنبه از میزان سرعت باد در محدوده دریایی استان کاسته خواهد شد و با احتیاط شناورهای سبک، شرایط دریا جهت تردد سایر شناورها مساعد پیش بینی می شود.

گفتنی است؛ از روز جمعه و بیشتر برای اوایل هفته آینده، شرایط جوی و دریایی پایداری برروی استان حاکم خواهد شد.

از نظر دمایی صبح امروز شاهد کاهش محسوس دما ( تا 9 درجه سلسیوس) در مناطق غربی و شمالی استان بودیم که بامداد پنجشنبه این کاهش دما در مناطق مرکزی و شرقی استان مورد انتظار است.

هفته آینده بتدریج بر میزان دماهای کمینه افزوده خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها