موج
کدخبر : ۳۱۷۱۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317111

حسین هاشمی تختی:

حسین هاشمی تختی تصویب FATF در شرایط سیاسی امروز را از ترس مرگ خودکشی کردن دانست و ادامه داد: این پیش شرط، نقشه ای شوم از جانب دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم ، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار موج، در خصوص به رای گذاشته شدن لایحه "شفافیت" و لوایح پیش شرط کنوانسیون پالرمو (لوایح مربوط به " FATF & CFT ") در مجلس دهم، همچنان از رای خود به این لوایح دفاع کرد.
حسین هاشمی تختی تصویب این لوایح را در شرایط اقتصادی و سیاسی امروز در روابط بین الملل، از ترس مرگ، خودکشی کردن دانست و ادامه داد: این دو لایحه نقشه ای شوم و بهانه ای از جانب دشمنان اسلام و نظام است که در صدد آگاهی از اطلاعات و منابع مالی کشور برآمده اند.
وی عربستان سعودی و اسرائیل را ناظر بر اجرای " FATF و CFT " خواند و افزود: همکاری با این مجموعه تروریستی آن هم در شرایط سیاسی، اقتصادی و روابط دیپلماتیک فعلی روا نیست و از آنجایی که با تصویب این لایحه کماکان روابط بانکی و ساز و کار تجاری ما در هاله ای از ابهام است، پس بنده با جمع بندی کلی به رای منفی رضایت دادم.
هاشمی تختی هم ضمن اشاره به عدم وجود زیر ساخت های لازم در تحقق آزادی بیان و رای در صحن مجلس و افزایش فشار ها بر نمایندگان در پی اظهار نظراتشان، از لایحه شفافیت دفاع کرد و آگاهی مردم از رای نماینده خود در تصمیم گیری ها و قانون گذاری ها را اولین حق ملت و رای دهندگان دانست.
وی ادامه داد: بایستی منابع مالی و دارایی های نمایندگان و مسئولان از هیچکس پوشیده نباشد و نمایندگان با استعانت از خداوند بی ترس و واهمه بر تصمیمات، نظر و رای خود بایستند و پاکی سیره ائمه معصومین را سر لوحه زندگی سیاسی خود قرار دهند.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها