موج
کدخبر : ۳۱۶۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316948

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: کرمانشاه برای ایفای نقش مرکزیت غرب کشور، نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان و ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر سید حمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه‌وبودجه کشور، دکتر شهیدزاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی، دکتر چقازردی مدیرعامل بانک سپه، دکتر خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، دکتر مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و اعضای هیئت‌مدیره بانک‌های ملی، تجارت، رفاه کارگران، صادرات و توسعه صادرات، در سالن شهدای دولت برگزار شد؛ اظهار داشت: حضور دکتر پورمحمدی معاون سازمان برنامه‌وبودجه کشور و مدیران عامل بانک‌های کشور در این نشست یک اتفاق بسیار دلگرم‌کننده است که امیدواریم به تأمین اعتبار مناسب برای پروژه‌های اصلی اقتصادی و زیربنایی استان کمک کند‌.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های گسترده ۸ سال جنگ تحمیلی به زیرساخت‌های استان؛ عنوان کرد: علاوه بر آسیب‌های ویرانگر جنگ، خشم طبیعت در ۲۱ آبان ماه سال ۹۶ تخریب‌های بسیار وسیعی را در یک‌سوم جغرافیای استان در پی داشت.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش به تشریح پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف پرداخت و تأکید کرد: استان کرمانشاه با همه این آسیب‌ها از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای توسعه برخوردار است.

 این نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی آن، مرکز ثقل مبادلاتی غرب کشور محسوب می‌شود و از دیرباز تاکنون خدمات متنوعی را در حوزه‌های مختلف به استان‌های هم‌جوار ارائه کرده است.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه دارای ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب، ۵ مرز رسمی مبادلاتی با عراق، اقلیم مناسب، ظرفیت‌های عظیم گردشگری و ... است و یکی از استان‌های ثروتمند کشور محسوب می‌شود.

 استاندار کرمانشاه به سیر نزولی نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز ۹۶ حدود ۲۵ درصد بود که با تلاش‌های صورت گرفته این میزان در پاییز ۹۸ به ۱۶ درصد رسیده و یک سیر نزولی مناسب را نشان می‌دهد.

مهندس بازوند تصریح کرد: این کاهش نرخ بیکاری محصول تدوین سه سند مهم رونق تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است‌. طبق سند اشتغال قرار است نرخ بیکاری استان سالیانه ۳ درصد کاهش یابد که خوشبختانه در ۹ ماهه اول سال جاری به این مهم دست‌یافته‌ایم و تلاش خواهیم کرد تا ۱۴۰۰ به میانگین کشوری دست پیدا کنیم.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: سامانه گرمسیری یک پروژه بسیار مهم است که دولت تاکنون یک سرمایه‌گذاری عظیم برای اجرای آن انجام داده است و برای تکمیل آن نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

نماینده عالی دولت تعیین تکلیف قطار شهری را یکی از مطالبات جدی استان دانست و گفت: این پروژه برای اتمام و بهره‌برداری در دولت دکتر روحانی نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: در صورت تأمین اعتبار این امکان فراهم است راه‌آهن کرمانشاه به خسروی تا سال ۹۹ به شهر اسلام‌آباد متصل شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: پالایشگاه آناهیتا ازجمله پروژه‌های کلیدی استان است که خوشبختانه مقدمات اجرای آن فراهم‌شده است و برای اجرا نیازمند تأمین اعتبار صندوق توسعه ملی است.

وی تکمیل تصفیه‌خانه کرمانشاه را یکی دیگر پروژه‌های مهم استان دانست گفت: اجرای این پروژه برای شهر یک‌میلیونی کرمانشاه یک اولویت جذب است.

وی افزود: کریدور مبادلاتی کرمانشاه به سنندج یکی از محورهای پرحادثه استان است که تکمیل آن از دغدغه‌های مهم استان است.

بازوند ضمن تقدیر از حضور معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه‌وبودجه کشور، عنوان کرد: تعریض جاده گیلانغرب به سومار یک ضرورت برای توسعه تجاری استان است که امیدواریم بودجه لازم برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها