موج
کدخبر : ۳۱۶۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316912

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: بهبود وضعیت اقتصادی از اهداف صنعت گردشگری است همچنین انتقال فرهنگ‌ها، تحکیم امنیت و پیوند فرهنگی مردم با یکدیگر و بهره گیری از امکانات سفر در این زمینه مهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، حجت الاسلام فخرالدین صابری در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر با اشاره به اینکه در ماه‌های ابتدایی سال ۹۹ شاهد افتتاح یک مرکز ویژه گردشگری سلامت در استان البرز خواهیم بود، گفت: دو هزار و ۶۱۴ تخت در ۵۷ واحد اقامتی استان از جمله هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمان پذیرها و خانه مسافرها دارد.

وی عنوان کرد: صنعت گردشگری و ارائه خدمات به مسافران از موضوعات مهم در دنیا است و ۱۵۰ کشور در جهان به گردشگری و منابع درآمدی حاصل از آن متمرکز شده‌اند.

این مسئول گفت: اشتغال زایی ، افزایش درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی از اهداف صنعت گردشگری است همچنین انتقال فرهنگ‌ها، تحکیم امنیت و پیوند فرهنگی مردم با یکدیگر و بهره گیری از امکانات سفر در این زمینه مهم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با بیان اینکه حدود ۷۰ سال قبل آمار گردشگران در کل دنیا تنها بالغ بر ۲۵ میلیون نفر بوده است، افزود: طبق آمار سال گذشته این آمار برابر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون گردشگر بوده است.

صابری با این توضیح که البرز استانی نوپا است و در حوزه گردشگری نیاز به همراهی دیگر دستگاه‌ها دارد، گفت: در این استان ظرفیت‌های خوبی در کویرگردی در اشتهارد و قسمت جنوبی نظرآباد وجود دارد، گردشگری طبیعی در طالقان، ساوجبلاغ و محور کرج - چالوس، گردشگری ورزشی در پیست‌های اسکی دیزین و خور و یا گردشگری سلامت از جمله این موارد است، در مورد گردشگری سلامت از کشورهای همسایه به ویژه کشورهای عربی به ایران سفر می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با اشاره به اینکه در واحدهای پذیرایی استان ۴۰۰ نفر مشغول کار هستند، گفت: در اقامتگاه‌های دولتی رسمی شناخته شده در استان نیز در هزار و ۱۲۰ تخت وجود دارد.

صابری با تاکید بر تشکیل کمیته‌های تخصصی در ذیل ستاد خدمات سفر استان البرز، گفت: از جمله این کمیته‌ها، خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، نظارت و تنظیم بازار و یا انتظامی - امنیتی و ترافیک شهری است.

وی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت توجه آموزش و پرورش به طرح اسکان نوروزی فرهنگیان و سامانه رزرو اینترنتی در این زمینه، گفت: با واحدهای پذیرایی بین راهی استان که زیرمجموعه میراث فرهنگی هستند هماهنگ کرده‌ایم تا استفاده از سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها را به صورت رایگان برای مسافران فراهم کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز افزود: شهرداری‌ها نیز باید تابلوهای راهنمای گردشگری به ویژه معرفی محل‌های اقامتی را در سطح معابر شهری نصب کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها