موج
کدخبر : ۳۱۶۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316249

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان با بیش از 1800 هکتار در توسعه گلخانه دارای رتبه سوم کشورهستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مرادمند در آیین افتتاح محل گلخانه 3 هکتاری مدرن در اصفهان بیان کرد: استان اصفهان در توسعه گلخانه با سطح بیش از 1800هکتار که تا پایان سال از مرز 2000هکتار می گذرد  دارای رتبه سوم کشور است.

وی افزود: از 308 پروژه که بطور همزمان توسط استاندار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت شامل؛ ۱۱۳پروژه در حوزه های تولیدات گیاهی ،۹۶ پروژه آب و خاک و امور فنی مهندسی ، ۳۵ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری ،29پروژه تولیدات دام، طیور و آبزیان با ، 25پروژه امور عشایر، صنایع کشاورزی ، دامپزشکی، تعاون روستایی هر یک با سه پروژه و۱ پروژه  تحقیقات کشاورزی است.

مرادمند گفت: تیران و کرون با ۸۷ پروژه و اعتباری بالغ بر ۴۵میلیارد تومان از دهه فجر سال گذشته تا فجر امسال، ۳۰۸ پروژه که با اعتبار ۲۳۱ میلیارد تومان با اشتغال ۱۱۰۹ نفر قابل بهره برداری است. این هزینه ها از طریق تسهیلات بانکی، اعتبارات دولتی و آورده های شخصی (خودیاری) تامین شده که سهم هر کدام به ترتیب ۳۸، ۵۹ و ۱۳۴ میلیارد تومان برآورد شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان آورده شخصی را عاملی برای کاهش تکیه به تسهیلات بانکی دانست و افزود: ۵۸ درصد هزینه ها خودیاری بوده و سرمایه گذاری پروژه ها عمدتا با آورده بهره برداران و کشاورزان انجام گرفته است، همچنین بیشتر اعتبارات دولتی در اصلاح و ایجاد زیرساخت های آبی مصرف شده است.

هرجا که تولید هست بویژه در بخش کشاورزی معنویت هم هست

 استاندار اصفهان همچنین در این آیین گفت: هرجا که تولید هست خصوصاً در بخش کشاورزی معنویت هم هست و تولید محصولات استراتژیک امنیت غذایی نقش بسیار مهمی در ایجاد امید در جامعه دارد بویژه در زمانی که تحریم های ظالمانه ای بر روی کشور سایه انداخته است .

عباس رضایی افزود:از برکات دهه مبارک فجر، بهره برداری پروژه های مهم توسط مردم و مسئولین است توانسته ایم فضای کسب کار را در استان ایجاد و توسعه دهیم.

 وی اظهار کرد:در دهه مبارک فجر در سطح استان ۱۸۲۶ پروژه افتتاح می شوند از این تعداد 308پروژه آن در بخش کشاورزی است که معادل  17 درصد کل پروژه دهی دهه فجر سال جاری است.

استاندار اصفهان در سخنان خود درخواست افزایش اعتبار ارح های آبخیزداری و جنگل و مراتع استان و نیز انجام کار کارشناسی برای توسعه درختکاری در اراضی ملی شهرستان آران و بیدگل  را مطرح نمود  که مورد  موافقت سرپرست جنگلها و مراتع کشور قرار گرفت.

گفتنی است؛ گلخانه مدرن مصطفی امین با تولید فلفل های رنگی صادراتی با اعتبار 7میلیارد تومان که نیمی از آن آورده شخصی و نیم دیگر آن تسهیلات اشتغال پایدار با سود 6درصد ،باایجاد اشتغال دایم 30 نفر با  ویژگی جمع آوری آب باران و ذخیره ان در استخز ذخیره 15 هزار متر مکعبی؛ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها